Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Legtöbb helyen miért nem...

Legtöbb helyen miért nem engedik, hogy bejelentkezzünk? Mitől félnek?

Figyelt kérdés
Volt olyan tulajdonos, aki ugyan ragaszkodott a közjegyzői szerződéshez, mégsem engedte, hogy bejelentsük a lakást ideiglenes lakcìmnek.

2019. júl. 10. 01:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem, mit akarsz mondani. Nincs olyan, hogy lakcímkijelentő. Nem értem, miféle lakcímkijelentőt kellene aláírni (egyáltalán kinek?), amit bármire biztosítékot adna. Ha nem akarod elmagyarázni, akkor lelked rajta, én kíváncsi lettem volna, de szerinted egy random oldal belinkelése válasz minden kérdésre...
2019. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kattints rá a LAKCÍMJELENTŐ (NEM lakcímbejelentő!!!!) lapra!

Akkor kinagyul.

[link]


Olvasd a lap tetején:


LAKCÍMJELENTŐ LAP

A kitöltés indoka:

...

tartózkodási hely megszűnése (!!)


Ezt kell beikszelni és aláiratni a bérlővel, miELŐTT birtokba adod a lakást.

2019. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, miféle külön magyarázatot igényelsz még azon felül, hogy az egész belinkelt oldal maga a magyarázat...

El kéne olvasni!

2019. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

Így már értem, mit akarsz mondani, csak alapvetően ez teljesen invalid megoldási javaslat. Hiába íratsz a bérlővel alá egy olyan lapot beköltözéskor, amelyen megszünteti a tartózkodási helyét. Ezzel több gond is van:


1. Nem utasíthatsz arra valakit, hogy olyan jognyilatkozatot tegyen, ami nem valós. Viszont azzal, hogy BEKÖLTÖZÉSKOR olyan iratot íratsz alá vele, amely éppen MEGSZÜNTETI a tartózkodási helyet, az egészen biztosan valótlan.


2. A bérlőnek miért kellene tartózkodási helynek bejelentenie a bérelt lakást lakóhely helyett? Éppen az általad linkelt oldal is tartalmazza a tartózkodási hely definícióját: "A tartózkodási hely annak a lakásnak a címe, ahol a polgár lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül 3 hónapnál hosszabb ideig tartózkodik (5. § (3) bekezdés)" Mivel egyedül a tartózkodási hely megszüntetését van lehetőség kezdeményezni, lakóhelyét nem, mit íratsz alá vele lakóhely esetén?


3. Mit kezdesz egy ilyen aláírt papírral? A lakcímbejelentést személyesen lehet intézni, illetve meghatalmazás útján. Te milyen jogcímen fogsz odaállítani, mit tudsz elérni egy ilyen papírral?


Végül nem értem, nekem miért nem teljesen mindegy, hogy a bérlő bejelentkezik-e a lakásba vagy sem. Ezzel téged semmilyen hátrány nem ér. Ha kiadod a lakást, ezt tűrnöd kell, nem támaszthatsz semmilyen feltételt a lakcímbejelentéssel kapcsolatban, hiszen azzal joggal való visszaélést követsz el.

2019. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

"Utolsò: legutòbb ahol laktunk közjegyzői szerződésünk volt, és mégis kellett a tulajdonos beleegyezése külön, hogy bejelentkeztünk. Kormányablakba odavittem a szerződést, ök meg mondták, hogy ez nem ìgy megy, és adtak egy külön lapot, amit alá kellett íratni."


A kormányablakokban sem olyanok ülnek, akiknek bármi közük lenne a joghoz, egyszerűen ilyen szokás alakult ki, ezt mondják, mert mindig ezt mondták és/vagy tévedésben vannak. És mivel az egyszeri állampolgár fülét-farkát behúzza, ha Ügyintéző Marcsi valamit mond, nyugodtan meg is tehetik, holott a jogszabályok ebben a kérdésben egyértelműek. Megjegyzem, ha Ügyintéző Marcsi nem is tagadhat meg semmit, ő csak egy alkalmazott, itt határozatokat a járási hivatal vezetője hozhat, amit ha meghoz, akkor az ellen lehet fellebbezni, ott meg erősen meg fog bukni, ha jogszabályellenesen határoztak.

2019. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

5#

tévedsz, mert a tulaj egy több millás lakást bíz ismeretlenre havonta a lakás árának tizedéért sem...

2019. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#15 Olvass utána, két tanús szerződés kell, PLUSZ a tulajdonos által aláírt, kitöltött lakcímbejelentő lap.
2019. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!