Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben a kauciót visszaka...

Albérletben a kauciót visszakapom, vagy azt úgy értik a legtöbb helyen, hogy le kell laknom? Tehát ha 50 egy lakás 150-et bele kell adnom és 3 hónapig maradhatok? V maradhatok 1 hónapig és visszaadják a 100at?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 23:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyilván értem én, hogy mindenki hosszú távon gondolkodik de több helyet is ki szeretnék próbálni mielőtt elkötelezem magam.
2017. márc. 24. 23:32
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Teljes mértékben a főbérlőtől függ illetve a szerződésben leírtaktól (már ha van).

Én általában mindig azt mondtam a potenciális főbérlőimnek, hogy figyu, biztos nem írok alá egy évet, viszont ha úgy alakul, hogy lelépnék, akkor szólok előre 1-2 hónappal. Belemennek, mert a kaució biztosíték számukra.

Amúgy szerződés nélkül voltam legutóbb és azok megpróbáltak átverni a végén, elképesztő buta primitív sztorival. Végül szerencsére csak kb 20ezret buktam, de legalább nem kellett takarítanom és az utolsó havi rezsit se fizettem (és a hülye fejüket se kellett többet látnom)

2017. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na ezaz nagyon félek ettől. Lehet inkább szobába társulnék ahol nem kell kaució.

Elképesztő, hogy milyen átverések mennek.

2017. márc. 25. 00:24
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom milyen körülmények között éltél eddig, de jól gondold meg az idegenekkel való összeköltözést. Azokkal is ugyanúgy meg lehet szívni, mert ők is ugyanolyan emberek. Lehet életreszóló barátság is, de lehet lopás, folyamatos stressz, mosatlan edények, zenélés, hupákolás.

Tudtommal ott is kérhetnek kauciót, de ezt is embere válogatja.

Szerződéses albérletbe menj, mert az eleve mutat egyfajta korrektséget a főbérlő részéről.

2017. márc. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
63%

én főbérlő vagyok!

Mi minimum egy évre adjuk ki a lakás! Pár hónap szóba sem jöhet, más se nagyon szereti, szóval ebbe ne éld bele magad.

Leírom, h nálunk hogy működik, maradunk a Te példádnál.

Előre szólunk, h kell 2 havi kaució, plusz 1 havi lakbér előre, beköltözésnél. Ez a Te esetben 150 e Ft. A kaució csak akkor jár vissza, ha minimum 1 évet marad az illető. Ha lelép pár hónap múlva akkor azt bukta. Ezzel inditunk, ezt lefektetjük. Amúgy senki sem érdeke sem a főbérlőnek sem az albérlőnek pár hónapg maradni csak.

Ha marad 1 évig és utána megy el visszajár a kaució. Mi nagyon figyelünk arra, h nem lelakható. Tehát szépen kifzeti az utolsó hónap lakbért, bejelentjük a mérőóraállásokat, rendezi a rezsijét, és a 100 e ft-ot visszaadjuk a kezébe, ha a lakás megfelelő állapotban hagyta ott. Kitakarítva, rongálás, stb. nélkül. Ha nem így van, akkor visszatartunk belőle amennyit jónak ítélünk.

2017. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
95%

Ez most elég szívásnak hangzik tudom, de leírom a másik oladlt is, h hogyan jártunk.

Nem akart/tudott fizetni az albérlő, sem a lakbért, sem a számlákat. Hiába van szerződésed a magyar jog őt védi. Tehát nem rakhatod ki a lakásodból erőszakkal. Tehát egy vadidegen teljsen ingyen lakik a lakásodba, pluszként még a rezsijét is neked a saját pénzedből kell fizetned. Mivel volt kaució abból a rezsire futotta, de az utolsó 2 havi kalbért buktuk. Alig bírtuk kitessékelni a lakásból, olyan mocskot, szemetet hagyott ott, h szörnyű. Szóval ilyen is van...

2017. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!