Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 30 napos felmondással a...

30 napos felmondással a következő hónapot egészében fizetnie kell?

Figyelt kérdés
Albérlőmmel tavaly októberben kötöttünk határozatlan időre, de minimum egy évre szerződést, 30 napos felmondással. Az egy év nem telt le de hónap közepén felmondott. A jövőhónapot még fizetnie kell egészében, vagy csak részarányosan?

2019. júl. 13. 10:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező A szerződésed határozatlan idejű, rendes felmondással bármikor felmondható. Még csak nem is határozott idejű!


Már írtam, ha hó közepe körül mondott fel a bérlőd, akkor augusztus végéig tart a felmondási idő, s addig kell fizetnie a bérleti díjat. Ha nem tudtok ebben megegyezni, valóban keress fel egy ügyvédet, ő pár ezer forintért arcát vállalva valóban tanácsot ad!


Addig is, itt egy ügyvédi oldal, ami hasznos lehet neked.


"Rendes felmondás


Rendes felmondásra a törvény szerint határozatlan időre szóló bérleti szerződés esetén van lehetőség. Ez nem jelenti, hogy a felek határozott idejű bérleti szerződés esetén ne köthetnék ki a szerződésben a rendes felmondás jogát. Azonban, ha ezt nem teszik, akkor a törvény alapján nem illeti meg őket a rendes felmondás joga határozott idejű bérlet esetén.


Rendes felmondással bármelyik fél indokolás nélkül megszüntetheti a lakásbérleti szerződést. Ha a rendes felmondás a tárgyhó 15. napjáig közlésre kerül, akkor a bérletet a következő hónap végével kell felmondottnak tekinteni. Ha e felmondási határidőt nem tartják be, akkor a lakásbérlet a felmondás közlését követő második hónap végén szűnik meg.


Ez utóbbi szabályok azt jelentik, ha például június 15. napján közöl rendes felmondást a bérbeadó, akkor a bérleti szerződés július 31-gyel szűnik meg. Ha viszont június 16. napján közli a felmondást, akkor augusztus 31. napjára kell felmondottnak tekinteni a szerződést."


[link]

2019. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
51%

# 29


A kaució definícióját olvasd el.


Amennyiben követelés keletkezik a bérlő felé, azt lehet fedezni a kaucióból. Itt az a kérdés, hogy milyen követelés keletkezik.


Ha a bérlő a határozott idejű szerződés lejárta előtt akar elmenni, akkor nem a kaució a követelés, hanem a szerződésből hátramaradt bérleti díj. Ez lehet több és kevesebb is, mint a kaució.


Tehát abszolút téves az a felfogás, hogy ha a bérlő valamilyen formában megszegi a szerződést, akkor elveszíti a kauciót. Nem így van, a szerződés megszegésétől függően keletkezhet követelés.

2019. júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

A kaució = óvadék, vagy magyarul biztosíték.


A szerződésszegést pedig szankcionálni kell! De mint írtam, ehhez két ember kell, s ha valaki valamit aláír ahhoz tartja magát. Nos, még mindig nem lettem okosabb mitől "jogszerűtlen" ....

2019. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
#32 Hidd el ez általános, és örömmel belemennek a bérlők, ők sem hülyék, kaució esetén buknak mondjuk 300 ezret, míg ha lelépnek 2 hónap múlva vonnák a bérleti díjat a nyugdíjukból is.
2019. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Kèrdező, az utolsó idèzeted alapján elbizonytalanodtam. Bár meg van említve az egy èv, de arra is jogot adsz, hogy bármikor felmondjon 1 hónapos felmondási idővel. Ha nem folytatódik a gondolat azzal, hogy ez egy èven belül milyen szankcióval jár, akkor igazából semmivel. Trehányul lett összeollózva a szerződès egymást ütő kitètelekkel.

Szóval szerintem ha beadta a felmondást, 30 napot időarányosan fizettess ki, add vissza a kauciót ès engedd el. A következő szerződèst pedig pontosítsd. Ez sajnos tanulópènz.


Ez továbbra is magánvèlemèny, nem vagyok ügyvèd ès nem látom a teljes szerződèst sem.

2019. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!