Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Divat még, hogy több egyetemis...

Divat még, hogy több egyetemista diák költözik össze egy albérletbe? Régen egy kétszobásba simán beköltöztek négyen is. Most inkább max. Ketten. Pedig mindenki panaszkodik a magas bérleti díjakra.

Figyelt kérdés
Változtak az igények? Már nem szokás összezsúfolódni?

2019. júl. 16. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

Már nem divat, mindenkinek saját szoba kell, ez lett a minimum elvárás.

Többek között ezért is nőtt meg az igény az albérletek iránt, mert mindenki saját szobát/garzont akar, lehetőleg a belvárosban.

2019. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Divat. Minimum hárman jönnek egy két szobás lakásra.
2019. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Mi a párommal egy szobát vettünk ki, így voltunk egy panellakásban 4-en. Sehol sem láttam még, hogy ketten laktak volna csak egyetemistaként. Szegeden az összes koli fullra van
2019. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#11, ezt úgy adod itt elő, mintha főben járó bűn lenne a privát térre való igény meg az, hogy egy egyetemista nem ingázással akar tölteni napi akár több órát is (én 3-at utaztam oda-vissza a gimibe, tudom, hogy mennyire fárasztó). Amúgy meg ha családot alapítanak, sokan kiköltöznek a belvárosból, de addig miért ne lakhatnának ott? A bulinegyed fiataloknak való.
2019. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

#14

Nem bűn, hanem jelentős árfelhajtó hatás.

Aztán meg megy a sírás, hogy drága az albérlet, Csepel meg messze van a belvárostól és hogy képzelem, hogy ő valakivel egy szobában lakjon.

2019. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
95%
Én szerencsére koliban lakok, de mikor még nem volt biztos, hogy kapok kolit, nézegettem albérleteket. Sokszor odaírták a hirdetésekben hogy kiadó 1/2/3 főnek. Az ilyenekbe nem is tudnak többen beköltözni
2019. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Szerintem ez nem divat, hanem kényszer.... Nem mindenhol van elég kollégiumi férőhely, mert a kolik többsége anno nem ekkora hallgatóság befogadására lett tervezve, emiatt sok egyetemen nem egyszerű bekerülni a kollégiumba. Én is azon izgultam végig, hogy legyen kollégiumom, különben iszonyat pénzt kellett volna albérletre költeni, ami azért nem akkora mulatság. Végül kaptam kolit (ami az én esetemben amúgy 2fő/szoba, saját konyhával és saját fürdővel) és nagyon örültem neki. Viszont, ha nem kaptam volna, akkor én is mindenképpen társbérletbe mentem volna, mert a szüleim nem tudtak volna annyi pénzzel támogatni (vidéken sem olcsó, 100 alatt nincsen albérlet és még ez is csak egy kis lyuk). A nagy lakások drágábbak, így kisebbeket kerestem és ezek a méretükből adódóan nem képesek 3-4-5-6 vagy ki tudja még mennyi ember befogadására, eleve 1-2 fős albérletként hirdetik. Viszont én magam sem költöztem volna össze több idegennel, pláne nem szobatárssal. Le lehet pontozni, de szerintem kifejezetten jó dolog, hogy ma már felismerik a személyes tér és a privátszféra fontosságát, azt gondolom, hogy ez alapvető igény. Biztosan el lehet lakni úgy is, ha hatan nyomorogtok egy három lépésnyi kis szobában, de minden csak nem egészséges és komfortos. Emiatt gondolom, hogy nem jellemző, hogy 2-3 embernél többen laknak együtt, én abszolút megértem.
2019. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

17-es vagyok

És bizony azt tapasztalom, hogy aki teheti az inkább egyedül vagy párjával, jó barátjával/barátnőjével bérel egy lakást. Én ezt gondolom, hogy ez is abszolút magától érthető, legalábbis engem meglep, hogy valaki ezt nem érti. Ha lenne rá lehetőségem, tuti én is ezt választanám.

2019. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!