Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Négyzetrúd menetmetszése?

Négyzetrúd menetmetszése?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy olyan menetes szálra, amely nem kör, hanem négyzet keresztmetszetű.

Pontosabban csak a négy sarka lenne menetezve, úgy hogy nagyjából megmaradjon a négyzet keresztmetszet és rá tudjam tekerni az anyát.

Van olyan eszköz amivel tudok ilyet otthon is csinálni?


Köszönöm a válaszokat.



2019. júl. 26. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Létezikolyan eszköz...PL.:menet metsző.

Ha tizes gátervasban gondolkosz arra pl.14-es menetet tudsz metszeni,de tényleg csak a négy sarka lessz menetes...(gyenge menet) De ha M12-es menetet készítessz rá akkor meg pont nem lessz már rajta sík felület (esetleg egy nagyon keskeny sáv..

De mit is akarsz készíteni tulajdonképp?

Hátha könnyebben,jobban vagy pontosabban tudnánk segíteni.

2019. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igazából, ha lenne ilyen szál, akkor vennék, de nem találtam, így gondoltam elkészítem...

Egyébként tengely lenne belőle egy "hobbi" machinába, ahol nyomatékot kell "szállítania".

A gyárilag legyártott tengelyek sajnos felépítésük miatt nem jók. (csapágy illesztés)

Egy kérdés:

Ezt az alapvetően körrúdra/csőre tervezett menetmetszőt lehet használni négyzetre is, nem okozhat gondot, hogy a csúcsok miatt elakadhat?

2019. júl. 26. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Esztergáltatni kell rá a menetet vagy ráhegesztesz a két végére egy-egy csavart.
2019. júl. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni,úgynevezett gátervasat amit írtam pl. vastelepeken.10x10 vagy 12x12 stb. méretekben Nem túl pontos,nem túl szép anyag, a sarkai kicsit kerekek...

Csapágy vagy ékszíj stb. boltban pedig kapsz ún. retesz (ék) anyagot szálban, sokkal precízebb szép minőségben sokkal szebb árban..3x3mm-estől egészen 16x16mm-ig

A metszőt pedig kis gyakorlással,jó méretválasztással simán tudod használni.

Persze ha van esztergályos ismerős aki meg csinálja neked akkor nincs miről beszélni

2019. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

fordítsd meg a gondolatot. ..

Veszel egy menetes szárad amin van egy csavar....,majd a szárat lecsiszolod flexel négyzetszelvényűre.

2019. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"Amin van egy anya"(nem csavar bocsesz)
2019. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!