Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelőt kérdeznék,...

Villanyszerelőt kérdeznék, falban lévő 3 eres vezeték egyik erét konnektorba dugva miért van a másik végén mindháromban mérhető fázis?

Figyelt kérdés

házilag szerelem a villanyt gipszkarton falban, semmi extra csak pár konnektor, és lámpa, és ahogy ma blankolom a vezetékeket, lejött a jelölés, nagyjából tudtam melyik melyik, csak nem 100% így gondoltam a szobában falból kiállót bedugom egy hosszabbítóba. Meg is lett hogy melyik kábel hova megy, de ha csak a kéket dugtam a dugalj fázisába, miért mértem a barnában és a zöld/sárgában is fázist? Először azt hittem sérült a vezeték, de biztos hogy nem az, és az összes vezeték ugyan ezt csinálta.

Miért?

utána bekötöttem a konnektorokat és tökéletesen működnek


2019. júl. 27. 21:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

"Mértem"


Amit csináltál az valószínüleg nem mérés volt.

Mérni műszerrel kell.


Gondold végig, milyen vizsgálatra alapozod a tapasztaltakat és rá fogsz jönni magad is a fázisceruza veszélyére.

2019. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
akkor mitől világított a faziskereső, ha a másik két ér nem volt sehova bedugva?
2019. júl. 27. 22:37
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Glimmlámpás vagy digitális?
2019. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
A fáziskereső ceruza kapacitáson keresztül is fázist mutat(hat). A villanyszerelők nem véletlen használnak kétpólusú feszültségvizsgálót vagy multimétert a fáziskereséshez.
2019. júl. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
lámpás
2019. júl. 28. 03:09
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

A nulla(kèk), vèdő(z/s); össze van kötve azèrt mèrsz. Pontosabban az óra után választják kettè ès alakítják ki az 1 vezetèkből a 2 vezetèket. Sok előírást, szabályt betartva.


Valamint a fázisceruza minden vacakot kimutat, ezèrt nem jó használni.

2019. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ok köszi

a lényeg a három eres kábel sehova sincs bekötve, az egyik eret találomra(csak hogy a másik végén is abban a színben tudjam ellenőrizni)lecsupaszítva visszahajtva bedugtam egy 30 méteres vezeték lengő dugaljába(előtte megnéztem fáziskeresővel a dugaljt melyik lyuk világít)és ebbe a lukba bedugtam a sehova be nem kötött vezeték egyik színű erét. és mégis mind a három világít...a szigetelésen keresztül hogy megy át bármi? több fáziskeresővel is megnéztem(digitálissal nem) ugyanaz

2019. júl. 28. 12:30
 8/25 A kérdező kommentje:
és megnéztem a falban, nincs sérülés sehol, először azt hittem véletlen bele csavartam egy kartoncsavart, vagy a fémprofil vágott bele, de semmi, még nincs glettelve, lebontottam azt a sort, ahol a kábel fut...megnéztem az összes vezetéket, mind ezt csinálja 3x1,5 MMCU kábel
2019. júl. 28. 12:38
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy említettem, kapacitív csatolás van és azt mutatja a fázisceruza. Csak azt nem tudom, miért lettem lepontozva.

Annak nézzetek utána hogy kapacitív feszültségosztó.

2019. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Aki nem èrti az pontozott le. Sok a kókler válaszoló.
2019. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!