Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért mérhető fázis a be nem...

Miért mérhető fázis a be nem kötött kábelen?

Figyelt kérdés
Kerti házunkban szükségessé vált egy kapcsolóhoz tartozó 3m hosszúságú kábel cserélése. Sima egyszerű kapcsoló, amihez ugye elég lenne 2 vezeték is, de új csak 3x1,5-ös rézkábel volt kéz alatt, azt tettem be. A kapcsolónál a barna és kék vezeték lett bekötve, a sárga-zöld egyszerűen a kapcsolódobozban maradt, szigszalaggal betekerve. A kábel másik végét a kötődobozban bekötöttem, a barna lett a fázis, a kék ment a lámpához. A sárgát itt sem kötöttem sehová. A kapcsoló ill. lámpa működik. Viszont ha a sárga-zöld kábelhez fázisceruzát teszek (aminek ugye egyik vége sincs bekötve sehová) akkor érdekes módon afázisceruza világít. Ha multiméterrel rámérek, akkor 1V-ot mutat. Mitől lehet ez?

2019. aug. 9. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Feszültségosztó, egyik tagja a két vezető közti kapacitás, másik tagja a fázisceruza.
2019. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

nemrég én is hasonlóan jártam, itt a kérdésem, és a válaszok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__10007420..

2019. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Na igen, multkor volt egy hasonló kérdés. Ott is leírtam, hogy kapacitív csatolás van. Aztán lepontoztak, nyilván a hozzá nem értők, nem hallottak még a kapacitív feszültségosztóról.


Nyilván baromi nehéz lett volna elképzelni, hogy egy tömlőben lévő két érvezető kondenzátort képez. Mondjuk egy 10méteres kábelen multiméterrel is konkrétan kimérhető hogy hány mikroFahrad a kapacitás...

Mondjuk nem véletlen hogy a fázisceruza 100Ft a multiméter meg 10ezer.

2019. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Fázisceruzát dobd ki. Multiméterrel meg feszülséget mértél, azaz potenciálkülönbséget. Mihez képest mérted? Fázis és be nem kötött vezeték közt? mert akkor normális. Amúgy meg villanyszereléshez villanyszerelő. Orvoshoz se mész ha beteg vagy?
2019. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 totesq ***** válasza:
100%
Utolsónak minden bizonnyal igaza van de nem kell mindjárt lelombozni a kérdezőt. Választ várt a kérdésére, meg is kapta de azért mert elvégzett egy egyszerű munkát és valamit tapasztalt az nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy segítséggel meg is értse azt amit lát. Biztos jól esett neki hogy tanulhatott tapasztaltabbtól.
2019. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miben van igaza? :)
2019. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kösd be a védőföldet is a lakás védőföldeléséhez, és nem lesz probléma. Már csak azért is mert ha egyszer valaki olyan fogyasztót köt rá amihez kell a zöldsárga is, eszébe sem fog jutni hogy esetleg a másik vége nincs bekötve, és kész a baleset...
2019. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!