Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyagot használjak...

Milyen anyagot használjak makketépítéshez (vasútmodell)?

Figyelt kérdés

Van egy terepasztalom(vasút) leginkább ahhoz szeretnék épületeket miegymást készíteni(jelenleg tök üres,régóta megvan még valamikor gyerekkoromban kaphattam,aztán valamiért elövettem és el szeretnék kezdeni vasútmodellezni)

Mivel még nem csináltam ezelött hasonlót se érdeklődnék,hogy miből lehet pl.:épületeket,füvet stb barkácsolni,és ezen kivűl mi kell méghozzá?



2019. aug. 21. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hurkapálcika, gyufa, kemény kartonpapír, színes üvegcserepek, kövek, kavicsok, műfű, színes szövetek, fákhoz, kerítésekhez fákról, bokrokról ágak,... a lényeg, hogy legyél kreatív!

De nagyobb helyeken ahol játékokat árusítanak, lehet kapni makettelemeket.

A nagyság nem mindegy, mert nem lehet nagyobb az disznóól, mint a templom.

Itt kaphatsz tippeket:

[link]

2019. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,annyira nem értek még a terepasztalhoz,mint irtam régóta megvan se doboza se semmi nincs meg a vasúthoz,de szerintem h0-s lehet.
2019. aug. 21. 20:43
 3/14 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy valami elérhetőséget tudnál adni? Kérdeznék pár dolgot ha nem lenne baj.
2019. aug. 21. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:

készen lehet szépeket venni, olyat nem fogsz tudni szépen, élethűen, fa mintázat, van ami igazi fából van, lézervágott, BUSCH pl,vagy tégla mintás, terméskő stb, csak ki kell bélelni a falat alufóliával, nem oldószeres ragasztóval ragasztva(mert az oldja ezeket a műanyagokat) a világításmiatt, hogy a fal és a tető ne világítson...

festegetni így is kell, koszolni stb

2019. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok

1. hozzászólásra:

kis kövek, fű, stb nem érdemes vacakolni vele, pár száz forintért vannak zacskóban, ne játékboltban nézd, hanem kif. vasútmodell boltban, pl modellkit 1001

HO-KI modell, vasútmodellbolt-Attila út

2019. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Milyen dolgok kellennek ahhoz hogy eltudjak kezdeni maketett épitetgetni? Ragasztó fajta,anyagok stb.Az Attila úti modellboltban be lehet szerezni azokat a dolgokat amik kellenének hozzá? Az a baj hogy vidéken élek igy elég nehézkes modellezéshez dolgokat vennem.Szóval ha Pesten járok akkor megveszek mindent ami kell egyszerre.
2019. aug. 22. 15:20
 7/14 anonim ***** válasza:

ezekből neten is rendelhetsz, van hozzá speciális ragasztó ezekben a boltokban elvileg mindent megkapsz hozzá

[link]

2019. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy mi kell egy makett elkészítéséhez?(ezelött még soha nem csináltam ilyesfajta dolgot)
2019. aug. 22. 17:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Anyagnak nekem sztirol lapot mondtak hogy abbol könnyen lehet ilyesmiket gyártani.Más opció esetleg nincs? Amit könyebben betudnék szerezni.
2019. aug. 22. 17:28
 10/14 anonim ***** válasza:

utolsó válaszokból nem értem mire gondolsz?

minek a makettjét akarod, kisház, mozdony, autó, vagy terepasztal alapot akarsz csinálni?

2019. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!