Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Balta nyele állandóan kicsúszi...

Balta nyele állandóan kicsúszik, hiába van benne ék. Valami módszer ami bírja sokáig?

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Mielott az eket beleteszed ontsd korbe viasszal es utan az eket < nekem mukodott
2019. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Dagaszd be vízbe
2019. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Vacakul van benyelezve.Nekem még sosem jött le semmilyen szerszám a nyélről.

A fejre a nyélnek passzolnia kell, fel kell ütni rá. Felütés előtt az ék helyét átlósan fűrészeld be kicsit. Ha szoros a nyél a fejben, akkor üsd bele a fém éket. Jónak kell lennie. vagy nedves a nyél és szárad, vagy nagyon rossz a befaragása.

Vízbe rakva bedagad, de utána jobban összeszárad.

2019. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a régi ék rossz már. Új vaséket kell beleverni.
2019. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szokták még oldalról megfúrni, átcsapolni, 3-4 mm elég
2019. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Tényleg szokták, bár az már a tákolás kategória. Mondjuk az is igaz, hogy az alakkal zár, az ék meg erővel.

Még az jutott amúgy eszembe, hogy meg kell vizsgálni a fanyél állapotát. Mert ha el van rohadva a fejhez lévő vége, vagy rendszeresen nedves (kültéri munka) akkor abba hiába ver éket, mert maga a fanyél anyaga túl puha. Ilyenkor le kell fűrészelni a nyél végéből, és ismét belefaragnél a kalapácsfej nyílásának megfelelő profilt (kosárgörbe).

vagy egyszerűen új nyelet kell vásárolni, ez csak pár száz ft-os tétel. A régi nyél meg max jó lesz tüzelőnek ha kiszáradt.

2019. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
miért tákolás? van régi würth kalapácsom és át van csapolva gyárilag
2019. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak ilyen gyári átfúrások, plussz biztosításnak.

Én személy szerint nem szeretem a lötyögő fejet, mert hamarabb eltörik a nyél is. Ha a rendes nyelezés után még szárad a fa, a rendes ék beljebb verésével lehet még korrigálni.

A vizes/ száraz miatti kiszáradás ellen jó a részbeni olajos átitatás, így nem vesz fel a fa nyél vizet és nem tud jobban kiszáradni sem, így fixebb a nyelezés is.(túlzásba nem jó vinni, mert kitolhatja az éket.)

2019. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

würth-ös vagyok

lehet kapni keményfa éket, vagy lehet csinálni, ennek a helyét ki kell faragni, és ebbe szintén kapható kör alakú éket kell bele ütni

2019. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A keresztbe átfúrást én azért érzem tákolásnak, mert az mégis nem az igazi. Elfogadom, hogy léteznek most már ilyen gyártói megoldások is.

De ha már így van megoldva, az átfúrás helyén is lazulhat a fej, tehát lötyögni fog a nyélen. Elfogadom hogy a vélemények/tapasztalatok eltérőek lehetnek, de én kitartok a klasszikus vasék mellett. Szerintem ez a legjobb megoldás.

2019. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!