Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mindig is nagy üveg felületű...

Mindig is nagy üveg felületű nappalit képzeltem el, erre most, hogy valóra válik az álmunk kiderült, hogy Páromnak nem tetszik. Egyikünk sem akar engedni, mit csináljak? Nektek lett nagy ablak? Széles ablakpárkány? Szeretitek?

Figyelt kérdés
Már teljesen felemészt ez az egész. Általában egy az ízlésünk,de pl.ebben abszolút nem tudunk megegyezni és szerintem ez nem épp egy kis kaliberű dolog.

2019. aug. 22. 13:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Váljatok el.

Képtelenség úgy élni, ha nem akkora felületű az üveg a nappalinkban, amekkorát szeretnénk. Ebben nem lehet és nem is érdemes kompromisszumot kötni.

2019. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Valóra vált az álmotok? És abban mekkora az üvegfelület? Maradjon akkora, amekkora az "álmotokban", és ne görcsöljetek rajta. Ez aztán tényleg nem kis kaliberű dolog!!!!
2019. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk azt nem értem, hogy attól, hogy a válaszolóknak milyen van, mitől lesz neked jobb :D
2019. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én hajlandó voltam kompromisszumra. Szívem szerint az egész udvarra néző fal üvegből lenne. De aztán mondtam azt, hogy akkor a két meglévő ablakból legyen egy nagy csinàlva,az se volt jó. Aztán mondtam azt, hogy akkor csak annyit, hogy a két külön ablak érjen le a földig,az se. Aztán mondtam azt is, hogy legalább csak egy kicsit legyenek hosszabbak,de az se.:(
2019. aug. 22. 14:16
 5/25 A kérdező kommentje:
3-as azért kérdeztem, hátha valaki azt mondja, hogy Ő megcsinàlta,de mondjuk nem szereti állandóan pucolni, vagy sose ül oda az ablakoárkányra, ahogy tervezte, vagy bármi, amitől könnyebben engedhetném el ezt a dolgot.:(
2019. aug. 22. 14:17
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Vagyis te akarsz variálni a már meglévő "álomházatokon". Ezek szerint neked mégsem ez az. Anyagi részével tisztában vagy?
2019. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Az álmunk a saját ház volt, ami hál'égnek most teljesült. Kérlek ne kötözködjetek. Persze, hogy tisztában vagyunk az anyagi részével is, benne vagyunk nyakig hónapok óta. Nagy boldogság ez az egész, de azért egy-egy vita nyilván előfordul és most is mint mindig próbálnék konszenzusra jutni.
2019. aug. 22. 14:23
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
De mik az érvei? Túl meleg lenne bent? Sokba kerül a hatékony árnyékolás? Sokba kerül átépíteni, stb. ?
2019. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

A 8-as nagyjából leírta, amiket én is akartam.

A nagy üvegfelületet (a pucolástól most eltekintve) törhetetlen üvegből kell csinálni, részben a felületi feszültség, másrészt a betörők miatt.

Egy egész falnyi ebből egy vagyon.

Utána jön a meleg, az árnyékolás, a klíma, télen a hideg.

Ez megint egy másik vagyon.

Valóban nagyon dekoratív, de nagyon nem praktikus.

A makacsságát a párodnak a változtatás ellen (2 ablak egybe, nagyobb ablak, hosszabb ablak stb) csak azzal tudom magyarázni, hogy rühelli a rumlit és amihez nem okvetlenül kell hozzányúlni, azt nem bolygatná.

2019. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%

Nekünk mindkettőnknek ez tetszene, de mi sajnos nem tudjuk megvalósítani. Nem is értem a párod, hogy miért nem tetszik neki.

Szóval szerintem az okok mentén kezdjetek el beszélgetni a dologról és hogy miért nem, hogy lehetne azt a problémáját áthidalni, esetleg arra valamilyen kompromisszumos megoldást találni.

2019. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!