Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűnyírókést át lehet fúrni?...

Pjozsi69 kérdése:

Fűnyírókést át lehet fúrni? Mivel?

Figyelt kérdés

Adott egy Gardenline fűnyíró, aminek elég speciális a kése. A középső furattal nincs gond, de tőle jobbra és balra eltérő lyukak vannak. Az egyik oldalon sima kör, a másik oldalon félkör.

A hivatalos kereskedőnél 10 000 Ft lenne egy ilyen kés. Van viszont méret azonos kés, de a kör alakú a kivágások kisebbek, mint amire nekem szükségem van. Fúrnék rá nagyobb lyukat, de nem tudom milyen fúrószárral érdemes megpróbálni. Sima fémhez való elég?

Még nem vettem meg a kést, mert, ha nem tudom megfúrni, akkor felesleges.

Köszönöm: Pjozsi69



2019. szept. 30. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Edzett anyagot nem tudsz átfúrni.
2019. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fúrtam (vagy inkább gyötörtem) át 5 mm átmérővel gyári fűnyírókést köracél végbe keményforrasztott vídia darabkával, tökéletesen megfelelt, úgyhogy van esély.

Érdeklődj szerszámboltban, vagy nézd meg a neten, szerintem megoldható, különösen, ha esetleges élvesztés esetén otthon meg tudod élezni a keményfém csigafúrót.

[link]

Vagy ha nem sokat kell tágítani, Bosch-kővel simán megoldható, és ez olcsó is.

2019. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Át lehet fúrni kobalt ötvözetű fúrószárral (HSS-CO M35)
2019. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy fűnyírója váltogatja, mert az enyémen egyáltalán nem edzett a kés.

Amikor tavasszal megköszörülöm látom, hogy csak sima laposvasból van.

Sőt lyukak sincsenek rajta.


Nem tudom, hogy mi célból vannak a tiéden azok a lyukak?

2019. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert a fűnyírón meg két műanyag pöcök van, amik a késen lévő lyukakba mennek. Gondolom így stabilabban áll a kés.

Pl.:

[link]

2019. okt. 2. 14:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 2. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!