Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri ajtó ajtózár cseréje...

Beltéri ajtó ajtózár cseréje szoba leválasztáshoz?

Figyelt kérdés

Helo!

Adott egy beltéri ajtó, amiben egy, a linken megadott zár méreteivel megegyező ajtózár van felszerelve (45-90-8).

[link]

Ezt az ajtózárat szeretném lecserélni lehetőleg egy olyan fajtára (már ha létezik), ahol kültérnél használt kulccsal lehet nyitni/zárni ( valami ilyesmire, nyilván a zárat és a cilindert külön megvéve [link] ).

Tudom, nem a legszebb megoldás a kulcslyuk körül a már meglévő nagy kivágás miatt, de nem szeretném kiszedni a mostani ajtót, ha egy mód van rá, viszont jelenleg az összes beltéri ajtóhoz ugyan az a kulcs van, én pedig szeretnék ehhez az egy adott szobához egy másik kulccsal nyitható zárat.



2019. okt. 18. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Az számodra nem megfelelő megoldás, ha csak a betétet cseréled ki? Az új betét kulcsait magadnál hagyod, így csak Te tudod kinyitni az ajtót. Vagy vegyél balkonzárat (-kilincset) és a túloldali lyukat lefeded egy fémlemezzel.
2019. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez zavaros.

Ha a bejárati ajtó kulcsa nyitja a szobád ajtaját is, akkor a többiek bejárati ajtó kulcsa is nyitni fogja a te ajtódat.

Fuss neki mégegyszer.

2019. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenre gondolsz? [link]
2019. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# az a baj, hogy ennél nem cserélhető külön a zár, mert egybe van építve ahogy én láttam, minthogy beltéri ajtó. (első link) vagy azt mondod, ezt szét lehet szedni és cserélni benne a zárrendszert? Az volna a legjobb. Ha újat veszek, kérdés milyen kulcs való hozzá, lehet veszek egyet és pont ugyan olyan kulcs kell bele, mint ami most van, nem tudom ezek mennyire változatosak.


2# Én egy külön kulcsot akarok, nem azt, ami a bejárati ajtót nyitja. Most van 3 kulcsom, ha zárat cserélek akkor lenne 4 kulcs a kulcscsomón, tehát az adott szobához egy külön plusz kulcs. A bejárati ajtóknál lévő zár csak egy példa volt.


3# igen olyanra gondolok, csak nekem ez nagyon egybe építettnek tűnik, nem tudom, lehet-e ennél külön a zár részét cserélni, illetve ha újat veszek, akkor azonos lesz a kulcs hozzá vagy sem.

2019. okt. 18. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Voltak/vannak olyan zárak, amik széjjelcsavarozhatók. Ezek szerint a tied ne ilyen.

Próbálj megkérni egy zár szaküzletet, hogy állítsák át neked a lemezeket belül és adjanak (készítsenek) hozzá kulcsot. Budapesten ajánlom az ELZET zár szaküzletet. Blaha Lujza térről DK-i irányba nyíló Népszínház utca legelejéről induló bármelyik villamossal eléred, ha - úgy tudom - a 2. megállónál szállsz le. Épp az üzlet előtt a megállója. Vagy menj a csepeli ELZET gyárba.

2019. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos nem látom jól, hogy a belinkelt zár szétszerelhető-e (csavarok tartják-e össze) vagy sem (azaz szegecselt). Ha csavarok tartják össze, azaz szétszerelhető, akkor a legbiztosabb megoldás (ha van elég barkácskészséged és ügyességed) ha magad átalakítod biztonsági zárrá. Az ötlet egy vagy 50 évvel ezelőtti Ezermester folyóiratból származik. A kulcs tengelyét (szárát) befogadó kör alakú nyílás mellé pár mm-rel beszegecselsz az egyik oldali borításba egy 2-3 mm átmérőjű és kb. 2 mm magas vas anyagú "rudacskát" (kilágyított vasszögből) úgy, hogy az a zárszerkezet belseje felé nézzen. Ilyen esetben a kulcs nem fordítható meg a zárban, mert a zászló megakad a beszegecselt rudacskában. Ha azonban a rudacskának megfelelő helyen a kulcs oldalából kireszelsz egy kis nyílást, amin átfér a rudacska a kulcs forgatása közben, akkor kész a biztonsági zár. Ez persze csak egyoldalas, mert a zárnyelvet így kívülről csak te tudod nyitni-zárni, de ha magadra is akarod zárni a helyiséget (ha bent vagy), akkor a kulcs zászló másik oldalát is fel kell sliccelni.
2019. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a 6-os válaszolónak!. Évtizedekkel ezelőtt én is olvastam valahol ezt a megoldást. Eszembe sem jutott, pedig járható út, de barkácskészség kell hozzá.
2019. okt. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget. Sajnos szegecselt az enyém.
2019. okt. 21. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!