Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kilyukadt a furdokadunk, de...

Kilyukadt a furdokadunk, de most anyagi okok miatt a kad csere nem jöhet szóba. Van erre valami más megoldás?

Figyelt kérdés
Nem nagy helyen lyukas, kB mint 3 gombos tű feje
2019. szept. 18. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha vas lehet hegeszteni , de a legjobb műgyanta+üvegszövet kicsit lecsiszolni hogy ne legyen nagy lépcső,utána lefesteni kádzománccal de szerintem ideig óráig a sima akril spray is megteszi.

Ha nagyon nincs pénzed akkor a leges leg olcsóbb megoldás ami kibírja ideig óráig, ha vigyázol talán 1-2 évet is az a pillanatragasztó+szódabikarbóna. Fogod bekened a felületet ott ahol kell jó vastagon pillanatragasztóval, öntesz rá bikarbónát, kb 1 másodperc alatt megköt lefújod a fölös bikarbónát,áttörlöd száraz ronggyal,utána megismétled 1x 2x vagy többször, nem szép sőt kimondottan csúnya megoldás de erős.

2019. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, és körülbelül 4-500ft-ból megvan.
2019. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Mi üvegszálas kétkomponensű anyagot használtunk akril kádnál, ami megrepedt hét centit, úgy hogy eresztette is a vizet.


- 100-as papírral megcsiszoltuk.

- forrasztópákával a repedés elejét és végét megpontoztuk.

- megint megcsiszoltuk és üvegszálas hálót tettünk rá

- áthúztuk az autós gittel 40 perc múlva már csiszolható volt.

- átcsoszoltuk ismét, simára

- egy négyszetalakban kőrbemaszkoltuk

- radiátorzomác festékkel lefújtuk. Sajna csak az volt itthon.


5 éve tart.


Költségek:

- cca 400ft a szövetalapú csiszolóvászon

- 3.600ftbkörül van a gitt

- a radiátorfestéket itthon találtuk, nem tudom mibe kerülhet


Sok sikert! Hallgasd meg a többieket is, sok -akár jobb- hozzászólást is olvashatsz itt!

2019. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Lavórban mosdás.
2019. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem nagy a lyuk, Epokittel simán meg lehet ragasztani. 24 órát várni kell, hogy megkössön.
2019. szept. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Barmilyen normális ragasztó jó. Epokit vagy valami fémragasztó ha fém a kád.
2019. szept. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Sokat segített volna, ha leírtad volna, hogy miből van kád.

De így is kaptál ötleteket, de itt egy újabb:Ha ilyen picike a lyuk, akkor én tennék bele fürdéskor egy tapadós kádszőnyeget és gyorsan végeznék a fürdéssel. Aztán idővel amikor van pénz, kicserélném.

[link]

vagy:

[link]

2019. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

#7 mert a kádszőnyeg alatt nem lesz vizes? :D

Nem igazán értek hozzá, de én ilyen esetben kipróbálnám, hogy egy szigetelő szalag, vagy valami erős, vízálló ragasztó mennyire bírja, aztán, ha semennyire, akkor egy kis sziloplaszt a lyukakhoz, és kádcseréig kibírja.

2019. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Sok ötletet kaptál. Egyiket sem próbáltam még, ezért nem is értékeltem őket.

Egyet viszont ajánlok: mielőtt fürdéshez sok vizet engedsz a kádba, előtte tegyél edényt a javított rész alá, engedj rá annyi vizet, ami az edényből - esetleges vízáteresztés estén - nem folyna túl. Minden jót!

2019. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

#8

7-es vagyok.

Bocs' nem tudtam, hogy az a kérdés, hogy hogyan ne legyen vizes a kád alja.

Azt hittem, hogy az a kérdés egy 3 gombostűfej nagyságú lyukkal hogyan használható a kád a valamikori cseréig úgy, hogy míg eljut a lábmosásig, ne folyjon el a víz.

De akkor nyilván félreértettem, a többiek által javasoltakon és a saját ötletemen kívül mást nem tudok tanácsolni.

2019. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!