Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kondenzációs kazán nyomás?

Kondenzációs kazán nyomás?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta lakok itt, eddig mindig 0.9 volt, de most pár nap alatt lement 0.6-ra valamiért. Ennek mi lehet az oka? Még nem fűtöttem vele, de az éves karbantartás megvolt.. akkor még 0.9 volt, amikor a karbantartás lezajlott.

2019. okt. 30. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
leengedték a levegőt a rendszerből. Van olyan része a fűtési rendszernek ami nem fűtött helyen van és a külső hőmérséklettel egyetemben lejjebb ment. Vagy kitudja :) szerintem az első eset lesz,légtelenítésnél ment el a nyomás. 0,6 -nál már szokott panaszkodni a kazánok többsége. Töltsd vissza 1 bar -ra.
2019. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1 bár alatt be s kapcsol a kazán..
2019. okt. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1.3-1.4 re kell tölteni .Aztán ahogy melegszik felmehet még 3-4 tizedet .
2019. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2: 0,5 - 0,6 bar körül van a minimális nyomás az összes gyártónál. A beüzemelési nyomás (és elviekben az optimális üzemi is) 1-1,2 bar. Az összes gyártó 0,8-1,2 közötti értéket ad meg erre. Ha csak tisztán gázos fűtés van és nincs a rendszerben különösebben nagy veszteségi tényezőjű berendezés,vagy túl vékony csövek,túl nagy szintkülönbség,stb. akkor nem indokolt a 1,5bar. Karbantartásoknál is 1 bar -ra állítják be a víznyomást. De annyira növelni sincs értelme,mert a gázkazánok nagyrészénél az első beüzemelés után már csak akkor jön bárki ha elromlott. Olyan,hogy (beépített) tágulási tartály előfeszítési nyomásának leellenőrzése csak álom. Simán mennek rendszerek tágulási tartály nélkül. Akkor már kevésbé praktikus,ha 1,5 bar ra van töltve a rendszer alapban. Ha kiesik a tágulási tartály nyomása már töltik is rá a vizet a rendszerre,hogy lecsökkent a nyomás.
2019. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, maga a kazán nem fűtött helyiségben van és valóban ott lejjebb ment a hőmérséklet, mint eddig volt.


Azt nem tudom, hogy egyáltalán be merjem e kapcsolni a fűtést.

Mondjuk a meleg víz előállításáról a fürdőben jelenleg is a kazán gondoskodik.

2019. nov. 2. 16:43
 6/11 A kérdező kommentje:
amúgy azt nem teljesen tudom értelmezni, hogy leengedték a levegőt a rendszerből, az mit is jelent. én lakok itt egyedül és én nem nyúltam hozzá egyáltalán.
2019. nov. 2. 16:44
 7/11 anonim ***** válasza:
azt írtad,hogy karbantartás volt. Gondolom légtelenítette a rendszert a szerelő. Ha van egy felesleges 15-20 perced akkor próbáld már ki,hogy bekapcsolod a fűtést,feltekered a termosztátot és figyeled,hogy a nyomás hogyan változik. Ha rohamosan nő és felmegy 2 bar felé akkor kapcsold le és hívj szerelőt. Ha beáll valahol ez alatt akkor rendben lesz az. Ha nyavalyog a kazán,hogy kevés a nyomás akkor tölts rá vizet és állítsd be 0,7 -re. azzal már el fog indulni. Normál esetben van nyomás kapcsoló a kazánba,majd van egy másodlagos védelem egy 3 bar os szeleppel és ideális esetben van egy ilyen a fűtési rendszeren is. Vagyis 2-3x túl vagy biztosítva. De ha még te is ott vagy és figyelsz akkor nem lehet baj.
2019. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! A mai nap folyamán ezt el fogom végezni.
2019. nov. 3. 10:31
 9/11 A kérdező kommentje:
ha megy a fűtés olyan 1.2-1.3 között szokott lenni ( 55 fokos víz, 20 fokos termosztát) az megfelelő, nem?
2019. nov. 29. 10:42
 10/11 anonim ***** válasza:
teljesen jó.
2019. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!