Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Napelemet telepíteni megéri?

Napelemet telepíteni megéri?

Figyelt kérdés
Mennyi ma a megtérülése?
2019. nov. 6. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Nálam 10 kW napelem rendszer tokkal-vonóval, jó minőségű rendszerelemekkel (SHARP, SMA) 3,3 millió. A garantált hozam 11000 kWh, a várható hozam 12500-13000 kWh. Egy kWh 40-43 Ft. A 3,3 millió garantáltan megtermel évente 440 ezer Ft-ot, de inkább 500 ezret. Innen már mindenki eldöntheti mennyi a megtérülés. Különben sokféle napelemes alkalmazás van, van amelyikben van aksi, pedig hálózati visszatáplálós. A házanként 100 millió a lithium aksira erős túlzás, egy nagyobb telep kb 15-20 mila, ami ugyan ezt tudja, csak ólmos, az 2-2,5 millió. Csináltam már olyan szigetüzemű rendszert családi házra, ahol az aksi telep 600 ezerbe került, és csak néha télen volt párszor leállás, de egy generátor csodákra képes. Egy kétszázezres generátor, és évente 40 liter benzin elfogadható kompromisszum volt a kb 3 millióval többe kerülő rendszernél, ami szintén megállt volna egy borongós hét után.
2019. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Sznob üres duma , semmi gyakorlat , max papíron láttál katalógusban . Sziget és betermelő ez a kettő van , a bekerülési költség gyártó márkától anyagoktól is függ . 100 millió ? Hogyne . Hiteltelen nagyokat linkelő vagy büfészakos , valóság és a szűkös ismereted két kategória .
2019. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Több cégtől kértem árajánlatot a villanyszámlám kiváltására.

Hozzávetőleg mindenhonnét 2Millió Ft körüli árajánlatokat kaptam.


Mitkapok ennyi pénzért?

"20 évig ~0Ft-os villanyszámla. Utánna ingyen áram. ...vagy nagyon kis számla." Igérték...


Azaz most kifizetek előre, húsz évnyi villanyszámlámat.

Ha most lekötök nagyon gyatra 2%-kal 20 évre 2millát, akkor húszév múlva 100 havi villanyszámlámat fialja meg. (5%-al 240 havit!)


Nyakamba veszek egy olyan koloncot, amit innentől nekem kell karbantartatnom, javíttatnom, üzemeltetnem, annak minden költségével együtt.

Tehát nem lesz ingyen az az áram sem.

A szolgáltatói villamos hálózat javítása, karbantartása, üzemeltetése, mind benne van a 8ezer Ft-os díjban!



Sok évtizedes garancia.

...egy olyan technológiára ami lakossági használatra még csak néhány éves múltja van.

Mindezt olyan cégektől akik 3 éve még sehol nem voltak. Sok esetben olyan gyártóktól, akik 5 éve még nem is léteztek!

A Ford vállal az autóira 5év garanciát. Több mint 110 éve gyártanak autókat. Nekik elhiszem.


"Az energia egyre drágább lesz!"

Megnéztem mennyit kerestem 20 éve és mennyi volt akkor a villanyszámlánk. Az akkori jövedelmemből kevesebb mint 8000kWh tudtam volna meg venni. Ma több mint 10000-t. Ma több mint 30%-kal kevesebbet fogyasztok mint 20 éve. Valószínűleg húszév múlva még kevesebett. Azaz kevesebb lesz a számlám mint most. Valószínűleg az áram is olcsóbb lesz mivel egyre több háztartás adja majd olcsón a megtermelt áramot a szolgáltatóknak. Egyre kisebb lesz a piaci igény is. Az otthon megtermelt áram mennyisége és az egyre takarékosabb elektromos eszközök is csökkentik a keresletet. Ettől is csak olcsóbb lesz.


Szerintem nem éri meg. Húsz év múlva kiderül, hogy tévedtem-e.

2019. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 9


Nincs "drágán vett" és "olcsón eladott" áram. A szolgáltató 1:1-be számolja el a túltermelést éves elszámolás esetén egész addig, amíg a teljes bemenő fogyasztást ki nem nulláztad.


utána is 100%-os áron veszi vissza az áramot - csak a hálózathasználati díjat nem téríti meg neked - amit te sem neki egész évben!

2019. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó!

Azért ezt olvasd el:


Számítási példa


A villamoshálózatból vételezett éves energiamennyiség 4.000 kWh, a napelemes rendszer által a közcélú hálózatba visszatáplált villamos energia 4.500 kWh, így az összegzett vételezési-betáplálási mennyiségek szaldója 500 kWh betáplálás. Az áramszolgáltató 2015. január 1-től hatályos (és jelenleg is érvényes) átlagos szolgáltatási átlagára 4.000 kWh éves fogyasztás esetén 15,13 Ft/kWh („A1” árszabás II. tömb).

A betáplálásért kapott összeg (az előbb említettel megegyező, ÁFA nélküli árral számolva): 500 kWh x 15,13 Ft/kWh = 7.563 Ft. (Ha az üzemeltető az ÁFA-körbe tartozik, a 27% ÁFA-val együtt 9.606 Ft). A saját visszatáplált villamosenergiával fedezett fogyasztás révén elért „megtakarítás” (ÁFA-val együtt számolva): 4000 x [(15,13 + 13,48) x 1,27] = 145.339 Ft, azaz itt figyelembe kell venni a jelentős költségelemet képviselő, „elkerült” forgalom arányos rendszerhasználati díj mértéket (13,48 Ft/kWh + ÁFA) is. Az egységnyi visszatáplált villamosenergiára jutó megtakarítás tehát a saját fogyasztásnak megfelelő mennyiségre 36,33 Ft/kWh (ÁFA-val együtt), míg a saját fogyasztáson felüli részre csupán 15,13 Ft/kWh (ÁFA nélkül) (illetve 19,21 Ft/kWh ÁFA-val együtt).

2019. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, ha értelmeznéd amit írok akkor pont ezt írtam.


A TÚLTERMELÉSEDET veszik vissza "áram áron". A villanyszámlán nem csak az "áram" ára van, hanem mindenféle egyéb költség, amit nem térít ilyenkor (teljesne logikusan) a szolgáltató.


Ellenbe a te példádban, ahol a vételezett mennyiség 4500, a visszatáplált pedig 4000 ott a 4,000 kwh-t abszolut 1:1-ben számolja el a szolgáltató, semmilyen plusz költséget nem számít rá jelenleg.


Pont ezért alap minden napelemes rendszernél, hogy nincs értelme nagyobbra méretezni, mint az éves fogyasztás, vagy ha mégis úgy alakul, akkor nem kell kérni kifizetést, hanem át kell vezettetni a következő évre és el kell használni.

2019. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszi. Igazad van.
2019. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!