Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kutyaházhoz való alapanyagokat...

Kutyaházhoz való alapanyagokat (osb lap, hungarocell stb) hol érdemes venni? Hol a legolcsóbb?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 15:39
 1/7 anonim válasza:
0%
Mit számít? A pénz nem számít. Az a legkevesebb.
2019. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Nem mindenki van eleresztve anyagilag...
2019. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kis tételben csak barkácsáruházban tudsz vásárolni. Vagy esetleg, ha valakinek megmaradt és felrakta pl. a jófogásra.

Amúgy az OSB nem túl jó ötlet, évente csinálhatsz újat...

2019. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

mai osb lefestve is szétrohad, tikkurila külső fa festékkel kentem duplán két éve már málik szét, ami neked kell az a fenyő deszka, polc, lambéria, stb, úgy is egy vázra rakod a lapokat(remélhetőleg)

tetejére nem volt zsindejem, 3 m2 sok amit adnak, régi megmaradt pvc padló, szerencsére volt fekete hátuljó egyszínű, így még szép is, obi bauhaus, praktiker szerintem olcsóbb mint máshol, olcsón szerzik nagytételben, kis boltok nem tudnak versenyezni velük


a fenyőt is kezeld alaposan

2019. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hátuljú
2019. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb szendvicspanelből megcsinálni. Könnyű lesz tisztán tartani, tavaszra nem úgy fog kinézni a belseje, mintha disznót tartanál.

Általában mindenütt méretre vágják.

[link]

2019. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 greeen válasza:
Pár dolgot amik itt elhangzottak, azt azért megcáfolnék. Elöljáróban annyit, hogy már túl vagyok pár kutyaház építésén, faszerkezet vázastól egészen az atomstabil tonnás súlyokat is elbíró (pl rádőlne egy fa) szögvasból hegesztett acélváz szerkezetes típusig is...tehát írja valaki..."mai osb lefestve is szétrohad". Na ez netto hazugság. Még elvétve sem tapasztalható ez a probléma megfelelelő felületkezelés (háromszori lazúrfestés) és a vágási élek lezárásának megoldásával. Vagyus a kutyaház éleit le kell élvédőzni, a réseket ki kell szilozni. Ennyi. Egyetlen osb anyaghasználatnál sem tapasztalok problémát. 3-4 évente viszont ajánlatos átmenni rajta egy friss lazúr réteggel. Kb 20 perces meló...továbbá ezt is írták..."obi bauhaus, praktiker szerintem olcsóbb mint máshol"...na ezek a legdrágább helyek. Pont pár napja voltam obiban és elmosolyodtam az osb árán. Kb két kilométerre az áruháztól (Székeesfehérvárról írok), 20 százalékkal olcsóbban vettem osb lapokat. Egy lapot is lehet venni szinte bárhol...a többi szükséges dolgok, mint szögek csavarok, stb is horror áron vannak az obi, praktiker és hasonló helyeken. Neten rendelve 500 db facsavar még postai költséggel is olcsóbb...
2019. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!