Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretném a páromat meglepni...

Sterka kérdése:

Szeretném a páromat meglepni egy 2 akkus fúró-, csavarozó géppel. Erről mi a véleményetek? Stanley fmc-600D2 csavarozógép 18V. Esetleg más márka?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 17:45
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
77%

Nem tudom mennyit szánsz rá, de amit linkeltél azt én olyan 50.000 Ft körüli áron találtam meg, viszont akkor már inkább ezt vedd: [link]

Ennek az akksijával kb 200 gép működtethető.

2019. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy hozzá nem értő még kedvességből se ajándékozzon szerszámot. Mindenki vegye meg magának, amit jónak tart, mert az tudja csak, hogy ténylegesen mire akarja használni és arra megfelel-e a gép.
2019. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
25%

1. Makita ár/érték arányban tré, csak valamiért túl népszerű otthon;

2. így van, menjetek el együtt.

2019. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Fogadd meg a tanácsot vegyétek meg együtt. Te nem tudod melyik alkalmas neki munkára.
2019. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkus gépnél fontos, hogy a hozzá való új akku beszerezhető legyen és ne túl drága. Ha túl jó a gép, és túléli az akkut, sajnálni fogod az új akkura a pénzt és inkább kukázod a gépet, amikor az akku 2-3 év után tönkremegy.

Ez ha úgyteccik egy jótanács.

2019. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2019. nov. 23. 01:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 azért ez így ebben a formában nettó hülyeség.

Igaz hogy a makita már nem csak ipari gépeket gyárt, de az hogy csak itthon népszerű, nem igaz.

Sok külföldi barkácsvideót nézek, és döntő többségben mindenki makitát használ.

Nekem is van rengeteg makita gépem.

De mellette van metabo, Hilti, Dewalt is, de vannak barkácsmárkák mint Einhell vagy Skil.

Szóval biztosan állíthatom, hogy a makita ár/érték arányban egy nagyon jó márka. Főleg otthoni barkácsolásra, mivel ha rendeltetésszerűen használsz egy makita gépet otthoni körülmények között, akkor hosszú évekig megbízhatóan ki fog szolgálni.

Van 12 éves makita sarokcsiszolóm, 1x kellett benne szénkefét cserélni 600 forintért.

Mellette volt olyan "élelmiszer raktáráruházas" sarokcsiszolóm ami szó szerint elolvadt a kezemben. Köszönhetőn annak hogy a motortekercselése alumíniumból és nem vörösrézből volt.


Kérdező, a Stanley valóban nem a legjobb választás. Jó ideje már összeállt a még a 90-es években vezető márkának számító Black&Decker-el. Viszont a B&D a 2000-es évek óta már erősen barkácskategóriába ment át.

Több szempontból sem ajánlanám, mert tudom hogy mik a buktatói egy ilyen gépnek.

Viszont ahogy néztem az extreme digital-ban 31 ezer forintért adják most ezt a gépet, ha ebben az ársávban gondolkozol akkor inkább tényleg kérd ki a párod véleményét.

Esetleg hozzádobtok még valamennyi pénzt, és akkor egy olyan gépet veszel(tek) amihez van olcsó akár utángyártott akku utánpótlás.

Az említett géphez jelenleg 17 ezer forint 1 darab akku, ezt 100% hogy pár év múlva nem fogjátok megvenni ha a jelenlegik tönkremennek, már pedig tönkre fognak menni.

Így marad az, hogy megy a polcra a géptest a rossz akkukkal, és ott fog pihenni amíg ki nem dobjátok.

Szóval én is csak az itthon olyan nagy népszerűségnek örvendő makitát tudom ajánlani, amihez fél vagy harmad áron lehet már venni utángyártott egyébként jó minőségű akkukat, ami mint írták több száz géppel kompatibilis.

2019. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző válaszolónak

stanley fatmax gépek elég jók cégcsoporton belül, maga a cég a DeWALT alá lövi be, kisipari minőségnek, a B&D mindig is barkácsgép volt, csak régen mást nem lehetett kapni, talán még a zöld BOSCH-t ami szintén barkács volt már akkor is.

Szóval nincs a Stanley-vel gond, főleg ha FatMax, ami már kezdő profi minőség, ehhez a céghez tartozik a DeWALT, FACOM, MAC TOOLS, IRWIN

De ettől függetlenül, tényleg menjetek együtt, vagy add oda az árát, és ő jobban fogja tudni milyen gépet akar, ha ért hozzá, ha nem akkor vesz a LIDL-ben :) csak vicceltem

én ezekből válogatnék, DeWALT, Milwaukee, Makita, Original Flex, ezekből vannak szénkefések, szénkefe mentesek, 11-12-14-18 voltosak, többféle amperórával, sima fúró-csavarozó, ütvecsavarozó, sorolhatnám

2019. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40-50 ezer forintos csavarozógéppel nem fogsz mellé lőni. Én bosch (kék) és makita szerszámokat veszek a műhelybe. Teljesen jók. 1-2 évig simán bírják a napi 8 órás csavarozást. Otthon ezek 20 évig kitartanak. Akksi is mindig lesz hozzá.
2019. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!