Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fa ajtófélfát hogyan lehet...

Fa ajtófélfát hogyan lehet szélesíteni?

Figyelt kérdés

Szülők vettek egy hűtőt, ám nem túl előrelátóan, ugyanis nem nézték meg a méreteit, hogy egyáltalán befér-e a spájzba. :) Az ajtó magassága oké, a szélessége nem, 1-2 cm hiányzik ahhoz, hogy széltében beférjen.


Milyen mesterembert lehetne keresni, aki ajtófélfát szépen lecsiszolna/faragna/gyalulna, egyáltalán mivel, vagy hogyan lehetne szélesíteni?



2019. dec. 2. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mielőtt szétveritek a házat, létezik egy egyszerűbb megoldás is, csak gondolkozni kellene egy kicsit.

Minden hűt ajtaja megfordítható, azaz leszerelhető.

Leszerelitek és be fog férni az ajtón.

2019. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2es válaszoló , akkor okés ha besimuló az ajtó amennyiben túlnyúló teteje van akkor hiába veszik le ... 200 l es egyik sem teljes zárt hasáb ..
2019. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Az ajtófélfa jellemzően 2 cm-es deszkából van, azt senki le nem gyalulja neked, főleg, hogy süllyesztett fejű szöggel van tele.
2019. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy füst alatt cseréljetek ajtót is.
2019. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az hűtő ajtajának levétele már az előtt megfordult a szülők fejében, hogy az ajtófélfát meg akarták vésetni. De azért köszönöm az okoskodást, így arc nélkül sok embernek megy a flegmázás, ez az internet anonimitásának egyik nagy problémája.


Sajnos akkora a hűtő, hogy a méretei miatt ajtó nélkül sem fér be oldalról. Szemből pedig tényleg milliméterek híján nem fér be. Szóval valószínűleg ajtófélfa csere lesz.


Az pedig, hogy először a spájz ajtaját kellett volna lemérni, utána pedig ahhoz hűtőt keresni, hát igen, ezt én is így gondolom, természetesen ezt megemlíteni utólag teljesen felesleges és csak olyan vitát indítana, aminek értelme nincs. Ezt ők is maguktól belátták.


De hát az életben nem sikerül minden úgy, ahogy szeretnénk.

2019. dec. 4. 08:20
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Könnyű lukra futni. Ln az idén forgattam fel a házat, másik helyre került a konyha, fürdő, háló. Egy frissen nyílt nyílászárócentrumban akciós áron kaptam volna az ajtókat, és áldom az eszemet, hogy nem ugrottam bele. A fürdőhöz ajánlott 60 centis ajtó kicsit szűk lett volna a mosógépnek.

Kérdező, ha nem nagyon frekventált helyen van az ominózus ajtó, talán meg éehe3tne próbálni orrfűréssel kivágni egy darabot a széles takaródeszkából, amit azután vissza lehet illeszteni.

2019. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól hangzik!
2019. dec. 5. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kiemeled a küszöböt, s leemeled az ajtót alul összenyomva többnyire kivehető az ajtókeret -nálunk két ajtóval is megcsinálták anélkül, hogy a fal sérült volna.
2019. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Valamiért én egy öregebb házra asszociáltam, utsó. Azoknál meg nem olyan egyszerű mutatvány kivenni a küszöböt. De igazad van, azt is meg lehet próbálni.
2019. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elektromos gyaluval lett kiszélesítve, most tettük be előbb a hűtőt. Szépen, simán ledolgozta a fát.
2019. dec. 7. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!