Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lekezelt ajtófélfát milyen...

Lekezelt ajtófélfát milyen festékkel tudok lekenni (azon túl, hogy fa)?

Figyelt kérdés
Vagy ez nem igényel semmi extrát, egyszerűen csak fafesték kell és ennyi? :D Igazából a lakás átmeneti, de mégis szeretném feldobni valahogy, szóval megfelelne a legeslegolcsóbb is... tudtok ajánlani valamit? Köszönöm szépen.
2010. szept. 2. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Fát falfestékkel??

Lazurral szokták, bár én nem vagyok szakember, de így tudom.

2010. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
BOCS!!!!!!!!!!!!! FAL festéket olvastam - ne haragudj!
2010. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

En ezt ontapados tapetaval oldottam meg, mivel az ajto mindig nyitva van, tehat egy belso ajto!

Viszont festekkel valoban jobb lenne, es nem olyan draga.

2010. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi nemrég festettünk ajtót, meg hasonlókat, amik előzőleg már olajfestékkel le voltak kenve. A szakboltban jó erős csiszolást ajánlottak, majd egy alapozó festéket (kb. 1400 Ft), végül vastaglazúrt (2200 Ft). Két rétegben kellett lefesteni, de jó lett.

Ellenben ha az előző festéked vízbázisú, úgy tudom, akkor sokkal könnyebb dolgod van.

2010. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor, ha én baromira nem akarok alapozni, lazúrni, stb. Bevallom őszintén, hogy nem értek hozzá, így okoskodni sem akarok, de számomra a lényeg, hogy azt a pár hónapot, míg itt vagyunk, húzza ki a festék, aztán onnantól kezdve oda pereg, ahova akar. Igazából nem szeretnék rá sokat költeni.
2010. szept. 2. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát nekünk úgy mondták a boltban, hogy ha vizes bázisú festékkel van lekenve az ajtód, akkor kenheted vizes- és olajos festékkel is. De ha már a vizes lakkozva vagy olajozva van, csak a csiszolás majd alapozás a használható megoldás.

De csak gondolj bele, hogyan viselkedik a víz bármilyen lakkfelületen. Cseppekbe gyűlik és lecsorog.


Mondjuk az is kérdés, hogy egyáltalán milyen festékkel van nálad kezelve az ajtófélfa. Szerintem menj be egy festékszaküzletbe, ott tudják Neked a legszakszerűbb választ adni.

2010. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fapác kifejezetten olcsó, és hamar is szárad. Próbáld meg ezzel. Csak egy ecset kell hozzá, semmi más. Sokféle színben van!
2010. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pár hónapra ? Vegyél tecsó gazdaságos fehér festéket/zománcot/.
2010. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!