Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért lobbiznak ennyire a...

Miért lobbiznak ennyire a parkside mellet?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van mintha ebben a kategóriában lidl marketingesek válaszolgatnának..

Mindig a garanciával jönnek, hogy 3 év. Holott már legtöbb kínai gépre is 3 évet adnak, mert másképp nem lehetne eladni.

Mondjuk az tény, hogy megfelelő marketinggel mindent el lehet adni. A lidl tett is róla, hisz évekkel ezelőtt 100 milliókat költött a parkside reklámozására.

Na de nem is ez a lényeg, hanem hogy egy alapjában véve silány minőségű konstrukciót miért hájpolnak ennyire ezen az oldalon?


Mielőtt bárki nekem esne, volt bőven tapasztalatom ezekkel az raktáráruházas gépekkel. Saját és környezeti is.

Sajnos anno én is bedőltem a reklámnak, és vettem néhány gépet amik azóta már rég ki lettek dobva. Ugyanis 3 év garancia ide vagy oda, a feltételeket ők szabják meg. És ha azt mondja hogy nem rendeltetésszerű volt a használat (mint az én esetemben) akkor lehet vinni a garancia levelet a wc-re kitörölni vele.


A másik, hogy jönnek a dumával hogy barkácsolásra jó. Nos az én tapasztalataim azt mutatják, hogy egy lyukat kifúrni, vagy egy darab vasat elvágni csak egy jól működő géppel lehet.

Szóval olyan hogy barkácsgép vagy ipari, csak a szóhasználatban létezik. Inkább silány és megbízható gépekről kéne beszélni. Mert ezzel az otthoni barkácsolás címszóval láthatóan mindent el lehet adni.

Én egyik barkácsáruházas gépet sem preferálom, mindegyik silány minőségű majdhogynem ipari hulladék.

Javarészt ezek a gépek, a parkside-al egyetemben valamilyen kínai OEM gyártó átmatricázott/átcsomagolt termékei.

Viszont itt az oldalon valamiért a parkside kiemelkedően nagy "reklámot" kap a többi hasonló (vagy jobb de azonos árban lévő) kaliberű márkákkal szemben. Más fórumokon szinte csak töredékében lehet olvasni "mennyire minőségi és megbízható gépeket" forgalmaz a lidl.

Sőt, gyakorlatilag csak negatív véleményeket lehet olvasni.


Nekem ebből az jön le, hogy ide vagy bérkommentelők válaszolnak, hogy népszerűsítsék a márkát, vagy tényleg olyan emberek hájpolják akik 2 évente egyszer veszik elő a gépüket, így a tapasztalatukból adódó véleményük semmit sem ér, mert nem releváns.

Ez egy népszerű oldal, elég nagy napi megtekintéssel, szóval jó táptalajt adhat annak, hogy itt is reklámozzák a parkside-ot.


Olvastam 3-4 évvel ezelőtti parkside-al kapcsolatos véleményeket ebben a kategóriában, szinte csak olyan válaszok voltak ahol a nagy márkákkal mint a Makita, Metabo, Hilti, Hitachi stb. egy szinten emlegetik.

De voltak olyanok is ahol már-már jobbnak ítélik meg, és a fent említett márkákat mondják megbízhatatlan szarnak, a parkside-ot meg minőségi szerszámgépnek.

Na most ebben az volt az érdekes, hogy sok olyan válaszoló volt aki évek után is nulla százalékon áll. Tehát csak azért regisztrált be az oldalra, hogy abban az egy válaszában reklámozza a parkside-ot. Ugyanis több választ nem adott, csak azt az egyet.

Nekem nagyon az jön le ebből, hogy szándékosan megy propaganda itt a parkside népszerűsítéséért.


2019. dec. 2. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Grafománia, paranoia. Bérkommentelők, persze.

Nekem bejött, és egy Boschban sincs más. Ugyanolyan műanyag alkatrészek, ugyanolyan játékautóba való motor van mindkettőben. De használat során például egy Parkside csavarbehajtó a seggébe teszi a Bosch IXO-t. Mindkettőt használtam, tudom. Most hogy pár évesen mindkettő akkucserés lett, csak a Parkside-ban cseréltem akkut, a Bosch már nem érte meg a ráfordítást.


Ne gondold, hogy a Bosch vagy a többi "nagy" márka Európában készül. Az is kínai, itt legfeljebb dobozolják a kész terméket.

2019. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 sehol nem említettem a Bosch-t. Teljesen másról volt szó. Olvasd el még egyszer a kérdést, ha elsőre nem sikerült értelmezni.
2019. dec. 2. 15:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy szerintem 1 milliót már elköltöttem kézi szerszámgépekre az évek alatt. Nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy melyik gép hol és kivel készült.

Pont ezért nem szabad bután gondolkodni, mert teljesen más mikor egy gyártó, az olcsó 100 forintos órabérrel dolgozó munkaerő miatt viszi ki Kínába a SAJÁT licencét. És teljesen más az is, mikor egy kínai cég a saját technológiáját/licencét adja el (lásd OEM)

A kettő között párhuzamot vonni ostobaság.

2019. dec. 2. 15:09
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Talán azért preferálják, mert a legtöbb embernek bejön az otthoni kevés néha használatra. Ár érték szempontból meg erre a célra bőven megéri. Minek venne sokkal drágábbat, ha úgyis keveset használja?

Akárhogy nézed, vannak ipari gépek, ami folyamatos használatra készülnek, és vannak olcsóbbak, ami barkács minőség, mert otthon nem naponta 8 órát nyomod, akkor miért vennél Hiltit, ha egy fele árú gép bőven megfelel és kibírja.

Neked az a gondod, hogy megszívtad, mert non-stop akartad használni azokat a gépeket, amit nem arra terveztek. Ez van. Ilyen célra vegyél más gépet ne Parkside-t. De ha hetente előveszed fél órára, akkor meg fog felelni, és a megfelelő határok között használod.

2019. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Én elhiszem,hogy hétfő kora délután van,+sz@r az idő kint....de vagy'harminc sort leírni kérdésnek álcázva?

Csak szólok,hogy a Parkside termékek a Black&Decker futószalagjain készülnek.

2019. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Mert az itt kommentelőknek fogalma sincs a munkáról, megvesz egy ilyen fostalicskát és nézegeti otthon, hogy milyen szép és jó.

Szerintem is trágya kategória, a körfűrész amit vettem, olyan hogy arra várok mikor áll meg, olyan kicsi a fordulatszáma.

A tescós sárga gépek feleannyiért komolyabbak.

A zöld Bosch pláne játék. Az kb egy kategória a lidl-sel...

2019. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves ötös !

Csak szólok,hogy nem a B&D futószalajain készülnek a Parkside termékek...

2019. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van egy ilyen csavarbehajtóm. Èvente egyszer összerakok vele egy lapraszerelt bútort. Tökèletes 3 ève :D Nyilván ezèrt otthoni barkács kategória. Ha naponta használnám lenne annyi eszem, hogy minősègi gèpet veszek ès nem itt vergődök egy kisregènyt.

Erre viszont csak ajánlani lehet ezeket a kisgèpeket, felesleges lenne rá drágább.

2019. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, nekem úgy tűnik, hogy te lobbizol a Parkside ellen! De vajon miért? Úgy gondolod, hogy ennyi ember téved? Vajon miért nem a TC gazdaságos gépeket árulják felárral a jófogáson?

Nagyjából 10 éve használok Lidlis gépeket, félig ipari szinten és azóta csak egy sarokcsiszoló ment tönkre. Az is csak azért, mert lusta voltam megcsapágyazni és a végén már annyira lógott a forgórésze, hogy megsérült a tekercselés. Forgórész cserével javítható lenne, de egyszerűbb és olcsóbb újat venni.

Nem vagyok érdekelt a Parkside üzletben, csak egy egyszerű melós vagyok, de nem vagyok a pénzem ellensége. Az elmúlt évek alatt ezek a gépek hozták az elvárt tudást, illetve jobban teljesítettek a kategóriájuk és az árukhoz képest. Én mindenkinek bátran merem ajánlani őket, különösen otthoni használatra.

2019. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
A 4es mindent leírt. Ezért az árért ez van. Venni kell iparit és az bírni fogja. Nem itt kell vergődni! Ezek a gépek vicc kategóriák. Engem nem érdekel meg sem veszem mert tudom hogy számomra alkalmatlanok. De nincs ezzel semmi gond mert más meg a 6szor drágább gépet n em veszi meg. És azt a regényt felejtsd el hogy épp eszű ember végigolvassa.
2019. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!