Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb.1 centi vastag OSB-3 lapot...

Jani44!!4! kérdése:

Kb.1 centi vastag OSB-3 lapot flexszel el tudom vágni (elég amatőr vagyok)? Sokkal nehezebb/rosszabb lesz-e, mintha felárral, a lapszabászattól rendelném?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Favágó korongot használj és szinte tökéletes lesz.
2019. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Azt el. Elég veszélyesen, a favágó korong a frászt hozza rám, de el. A bútorlapot viszont csak csúnyán.
2019. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

# 2

igen viszi, de mást is

én se merek ilyet használni

láttam már 7 ujjú embert, aki korábban ilyet használt.

2019. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
DEkopir fűrész nem baleset veszélyes,vagy a körfűrész sem .
2019. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Flexhez a favágókorongot semmiképpen nem arra találták ki, hogy laptermékben toljad... véletlen is feszültség van az osb lapban... ilyen mocsok nedves időben pláne előfordulhat.. megszorul, és szész a baj... szerencsed van, ha nem feléd vágja vissza magát, hanem egyszerűen elszáll a kezedből... ilyen baromságot ne csinállj. Az a szerszám nem erre való.

Fillérekért leszabják neked, ne a testi épséged kockáztatásával akarj már sporolni...

Asztalos vagyok, láttam már cifra beleseteket, és mindet a hülyeség szülte... hát ez is az lenne.

2019. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Flexretehető favágó koronggal ellehet vágni,végülis olcsóbban,viszont ha megszorul a lap(táblánál annyira nem ritka) simán kiugrik a kezedből akkor pedig csak imádkozhatsz hogy nem téged talál el! Felénk nagy divatja volt ennek a korongnak a "mesterek" körében van 5-6 ember akit simán lenyomorított, a leglátványosabb baleset ami történt az volt mikor az ács a tetőn cseréplécet akart vágni keresztben,elugrott a kezéből a gép bele a combjába,vágott csontot izmot mindent,azóta tolókocsis 1 lábbal.


Egyáltalán nem értem miért nincs még betiltva, borzasztó veszélyes, ráadásnak fölöslegesen, amit ezekkel a sza-rokkal ellehet vágni simán elvágóm tescos kézifűrésszel szebben, majdhogynem gyorsabban, és közben nem kell a lenyomorodástól félni.


Mellesleg tételezzük fel bivalyerős aki használja és terminátori reakcióidővel rendelkezik(nem valószínű),megtudja fogni a megszorult korong ellenére, simán tönkrevágja a gépet.



Egyébként már elég olcsón lehet kapni kézikörfűrészt,dekopírt,ami később is jól jöhet, mellesleg 10-es osb-t kézifűrésszel is ellehet vágni már feltéve ha nem sok van. Bármi jobb mint a sarokcsiszolós megoldás.

2019. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%

Én is gombon tartott kézzel használom, de előre tervezve, és sose szorult meg. Ha nem vidiás és rossz a terpesztése, akkor elképzelhető, hogy szorul, és akkor be is akad, ha nem direkt haladsz lassan. De ha tartod a szöget egy sűrűbb fogú vidiással óvatoskodva, akkor tényleg csak protokoll a be se akasztott gombon az ujj.


A dekopír kezesebb és haladósabb, sokkal könnyedebben. Táblára flexet csak akkor használnék, ha tényleg nincs más. Az a fűrészkorong inkább földes gyökerek kiszedésében meg vastagabb sarjak lekapkodásában jeleskedik, és ezek is olyan dolgok, hogy lenne jobb rá.

2019. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Na igen, a favágó korong.Egyszer vettem egy ilyet a kisflexemhez. Laminált padlóból kellett levágnom a küszöbnél, és mással nem fértem hozzá. Akkor megfogadtam, legközelebb csak akkor használok ilyet, ha lesz pénzem fordulatszám-szabályzós flexre. Olyan fordulaton vágott, hogy égette az anyagot, mellesleg nagyon balesetveszélyes volt. Nem csodálkozom a föntebbi bejegyzéseken, hogy sokakat csonkolt ez a baromság. Ezt, meg a drótkorongot csak szabályozott fordulató flexszel lehet normálisan használni. A drótkorong nagy fordulaton dobálja a hegyes drótszálakat, ami mindenbe beleáll, ami az útjába kerül.


A kérdező vegyen egy hétezer forintos dekopírfűrészt, és némi gyakorlás után szépen lehet vele osbt szabni otthon is.

2019. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

# 7

olvastad, hogy mit írt a kérdező a zárójelbe?

2019. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

#7 nem a korong milyenségén múlik, hogy szorul e... lehet feszültség magában a táblában, és ahogy haladsz a vágással, az szépen fokozatosan összezár... rászorít a fűrészlapra... és bizony ilyenkor képes kiugrani, visszaugrani, kicsavarni a kezed... de olyan is előfordult már aki ijedtében, hogy elugrik, magába rántotta...

Éppen ezért van lapszabász gépeken ott a hasítóék, ami egy lehelletnyit vastagabb anyagból van, mint maga a fűrészlap, így mikor az anyag rá akar zárni, a hasítóék nem engedihogy a fűrészlapra zárjon... de ilyenkor télen, mindennapos, hogy a tábla váhásnál úgy rászorul a hasítóékre, már az első 30cm vágásnál, hogy en tolom teljes erőmből, az elszedő emberem húzza teljes erejéből, de a lap meg se moccan... pedig nem vagyunk gyenge legények... ilyenkor addig el kell löködjük valahogy a táblát, hogy az 1-2cm-t túllógjon a hasítóéken, és akkor egy vésővel vagy csavarhúzóval az elszedő ember ráfeszít, így tudjuk csak végigtolni a táblát...

Mindig szörnyülködve olvasom az ilyen irományokat... fogalmatok nincs sokatoknak, mennyire durva beleseteket kockáztattok pár rohadt fitying miatt... teljes életetekre lenyomorodhattok... elég 1 hüvelykujj elvesztése, és soha többet szinte semmi értelmes munkára nem lesztek képesek... és az csak 1 ujj... legjobb baratomnak egy tüsszentés és a sok éves rosszul berögzült technika a gyalunál a teljes csuklójába került.

2019. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!