Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb.1 centi vastag OSB-3 lapot...

Jani44!!4! kérdése:

Kb.1 centi vastag OSB-3 lapot flexszel el tudom vágni (elég amatőr vagyok)? Sokkal nehezebb/rosszabb lesz-e, mintha felárral, a lapszabászattól rendelném?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Vagy körfűrésszel vágd steller mellett vagy sehogy.

Megéri a felárat, ha lapszabász gépen pontos méretre vágják.

Ha (eléggé amatőr)vagy akkor semmiképp se vegyél úgynevezett "faflex"korongot a kezedbe. A profik meg le is köpik a boltban.Az is hülye aki engedi forgalmazni.

2019. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy "elég amatőr vagyok" nem ok arra, hogy el se mondd, hogy csinálod. Tényleg csak szükség esetén használom, amikor nem kéne más eszközt rongálni koszban vagy amikor tök meglepő módon vasárnap érek csak rá, és kell valamit csapkodni rondán. Lapra (10-es OSB) egyszer használtam, egy dobozka épült vegyszerek lezárva tárolására a műhelyben, oda teljesen jó volt a normális megtámasztások közt vágás ezzel, mivel nincs más évi egy-két ilyenre. Tudni kell, miből mi fog történni, nem kell géniusznak lenni hozzá. Könnyű kézzel csináltam, kimondottan zavaróan tatásan, és ha szorulgatott kicsit, beindultam szemből a vonalon. Legközelebb Einstein parókában fogok nekiállni, csak hogy megnyugodjanak a rutinból dolgozgatók is...
2019. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Darwin díjat parókában is megkapod, elég 1 véletlen.
2019. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem használom évente max egy-két alkalommal, akkor is ésszel, de azért darwindíjazzál... Érdekes, hogy nem szalad meg egy enyhe jelzésértékűnél jobban soha, de te csak mesélj, mekkora szakember vagy!
2019. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Kár, hogy nem érted azt amit leírtam...
2019. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Attól, hogy veled még nem történt semmi... hogy nem is érted, hogy nem megszaladásról, hanem a laptermék esetleges feszültségéről beszélek... attól, hogy evente csak egyszer kétszer használod "ésszel"... attól még hülye ötlet. És nem erre való.
2019. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

22:24-es

Nem azért de tényleg meg kellene tanulni értelmezni is azt amit olvasol,(nem bántásképp).


Megjegyezném én is bútorasztalos vagyok és mint egyik válaszomban leírtam ez a vágótárcsa iszonyatos munkát tud végezni, egy időben mikor elterjedt kb minden hétre jutott baleset csoda hogy nem történt halálos kimenetelű.


És igen aki ilyet használ az bizony kimondottan rágyúr a darwin díj megszerzésére.


Megjegyezném csak érdekességképp komolyabb márkák nem is gyártanak ilyet pl makita dewalt bosch milwaukee maximum olyan kínai korongot láthatsz amire rányomtatják a neves márkák neveit vagy még azt sem.

2019. dec. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel ne legyen láncfűrész a nép kezében, ne lehessen versenymotorokat kapni, meg lehetőleg tiltsák be az alkoholt, igaz? :D Értem pontosan, miket hordtok össze :)


Nyilván nem ökörbirkák kezébe való, és nyilván veszélyes. Ha könnyű kézzel nem veszed észre, hogy kezdi fogni a korongot a darab, vagy észreveszed, és ökörbarom módon annál jobban nyomod neki, akkor persze, Charlie bácsi dob egy lájkot, lehet pont a kezed helyére. Ha veszélyes üzemben tudatosan dolgozol, képes vagy mérlegelni a lehetőségeket és alkalmazkodsz, akkor mi a jó isten bajt okozhatsz magadnak?


Jelzem, acélt gyakran vágok, ott is bele lehet szaladni ilyenekbe, és ott pukkan a korong. Érdekes, hogy az én kezemben valahogy az életben soha... Meg kell tanulni használni, és ismerni kell, csökkenteni a veszélyt minden egyes fronton (leggyengébb, leglassabb, legnehezebb kisflex, már ha nem kotyog, meg hogy nem állsz elé az gondolom alap nektek is). Kellő tisztelettel fanyalodunk ilyesmik használatára. De ez, hogy csak mert a többségnek annyi esze nincs, hogy ne egyesével vágja a tüzelőt, ne hokizzon órákig a gázzal a nyüves fűkaszán, tartsa az autón a csereperiódusokat, stb, még mindig nem jelenti azt, hogy rá kell írni a dobozra, hogy meg se vedd! Kábé mint a mikrón a "ne száríts macskát benne" az usában.

2019. dec. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog amit megtanítottak nekünk hogy minden gépet RENDELTETÉSSZERŰEN használunk, és hogy ne vállaljunk felesleges kockázatot.

Ezen 2 egyszerű de annál fontosabb szabály ellen mész azzal hogy a flexre fűrésztárcsát teszel.



Csak egy érthetőbb példa ha már az alkohol is szóba került, Ugye tudjuk tilos részegen vezetni,pedig gondolj bele,csutka részegen úgy hogy a fejedből alig látsz ki simán hazatudsz vezetni, akkor erre a dologra is mondhatjuk hogy 1x 2x elmegy ha óvatos vagy?

Ez nem így működik!

Megjegyezném minden gép ameddig megfelelően a saját szabályait betartva van használva addig nem lehet komolyabb probléma, láncfűrészt meg versenymotorokat én speciel nem adnék mindenki kezébe,mondjuk a motorokat szabályozzák rendesen,ugye külön jogsi stb. Láncfűrészre is kell tudtommal képzésre menni ha valahol kitermelésen akarsz dolgozni, az hogy lehet kapni magánemberként az egy dolog látod sarokcsiszolóra is lehet kapni csonkító fűrészkorongot, bár azért láncossal fán kívül nem igazán lehet mit vágni, max műanyagot.

Egyébként megjegyezném sima tömör fában is lehet akkora feszültség hogy 2-3 centit belevágsz a fogakon éppen túl ér és a 2 kilowattos motort megfogja... A táblaanyagokban osb, laminátos bútorlapok de még a rétegeltlemezek belsejében is lehet bármi a kavics, homok csavar drót egyáltalán nem meglepő,már csak legyintünk(legextrémebb dolog amit találtunk az egy villáskulcs volt, tömör fában repeszek) szóval még csak nem is számíthatsz rá egyszer csak ott van.


Egyébként igen én is használtam már sarokcsiszolót nekem se pukkant még el korong, bár volt olyan hogy a karbantartónak igen nagyflexen a darabjai beleálltak a falba,meg az emberbe is, természetesen védőburkolat nélkül lévén "egyszer kétszer elmegy" Meg értek hozzá" a vége kórház volt a sztorinak.



Bár látom nem lehet meggyőzni,mindenesetre én a vitát zárom, nem kívánok semmi rosszat. Kellemes ünnepeket!

2019. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

A burkolatot én se szedem le, mindenhol elfér, csak akarni kell (meg néha elforgatni kicsit, vagy új korongra váltani). Ez az évente egy-két bevállalás nekem is ilyen maximum limit, nyilván bőven kell rá nyomós ok, hogy egy nem teljesen nulla veszélyességű dolgot sóhajtva vállalj. Most, hogy gyakorlatilag nincs a portán műhelyként hasznosítható épület, csak egy apró, rendezettféle lomos van az eszközparknak, nem is szívesen veszek semmit, főleg nem arra az évi néhány kipakolsz, elsieted, bepakolsz manőverre, amit tényleg már fontos és sürgős megejteni addigra. Melóhelyen pl nem csinálnám (és egyszer ott is előfordult ennek ellenére...) :) Van sok-sok dolog, amiben a jó eszközökkel a helyes módon se vagyok stabil, nyilván nem is vág szakmába egyáltalán, azokat én se csinálom rögtönzött különóra nélkül, ott van reális kockázat minimum a károkozásra. Meg amit nem látok át, ott lehet akármi, ez oké.


A részegen vezetés nyilván tabu, de az egysörös is, mert ha valami van, akkor az rögtön három baj (pénz, jogsi), nem kivédhetően.


Láncfűrésszel egyébként agyrém, miket vállalnak képzetlenek a ház körül... Semmit nem tud, semmit nem lát előre, belemegy a drótba nőtt Y elágazásba szúróvágással, mert videóban látta... Szeges deszkákat ketten fűrészbakon vagdalnak kínai fűrésszel, gyári lánccal, egyiknek se jut eszébe, hogy nem a játszó gyerekek felé kéne állni a fűrésszel, elhajtják a szomszédot mint tudatlant (fűrészed sincs meg hasonló érvek), ha szól, hogy ne ez legyen már a tét... Vannak kemények, az tény.

2019. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!