Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a tapasztalat ezzel a...

Mi a tapasztalat ezzel a hegesztővel?

Figyelt kérdés

[link]

otthoni barkácsolásra vennék hegesztőt, ezen a porbeles hegesztőn gondolkodtam

mennyire megbízható?

90A milyen vastagságig elég?



#barkácsolás #hegesztő #probeles hegesztő
2019. dec. 28. 18:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem rossz, csak lemez hegesztésén kívül másra nem érdemes használni mert drága az üzemeletetése.

1 kiló elektróda hamar elfogy, és az sem olcsó.

Viszont 1 kiló porbeles huzal legyen 3500ft (bár én 4000-5000 ezer alatt sehol nem láttam még) annak az árán veszel 2,5 kiló elektródát.

Tehát ha nem kimondottam vékony anyagokat akarsz hegeszteni akkor tök felesleges neked egy ilyen porbeles gép.

Ráadásul inverteres géppel könnyebb dolgozni mint a porbelessel.

2019. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudok hegeszteni. Tavaly karácsonyra kaptam egy Dnipro inverteres gépet. Itthoni dolgokat simán megcsinálok vele. Bár van egy flexem amin csak a csiszolókorong van... :D
2019. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Bevont elektródával mindent megcsinálsz, ami ténylegesen "otthoni barkácsolás". Legalábbis gondolom 2mm falvastagságú szelvényekkel egyrészt boldogulsz legalább egy 1,6mm rutilos elektródával, másrészt nem adod 3mm alá, ha terhelve is lesz/lehet. Ha vékony lemezt is akarsz vele hegeszteni, szerzel egy nagyobb palack argont, reduktort, sima levegőcsövet, bilincseket, szelepes AWI pisztollyal munkakábelt, 2% lantánnal ötvözött volfrám elektródákat minimum 1,6-os és 2,4-es vastagságban, 6-os és 8-as gázterelőből pótot, esetleg egy gázterelőre tolható rotaméteres áramlásmérőt a reduktor pontatlansága miatt (ha a reduktor mérője nem rotaméteres). Ó, és 1,6-2-2,4mm SG2-es AWI pálcákat. Youtuberól és táblázatokból jól tanulható, otthon nem gáz a lassúság, piszok jól lehet vastagabb anyagot is hegeszteni vele, ha a tökéletesség a cél, és idővel akár piacképes képesség is kifejlődhet belőle (az már sok meló azért).


A volfrám hegyesen tartásához nem árt egy kis Parkside vagy valami olcsó és jó kettősköszörű, amit másra nem használsz (legalábbis azt a követ, amelyiket kinevezed volfrámhegyezésre). Ha porbeleset használnál, elég lenne 90 amper, abban az bőven sok a kicsi effektív keresztmetszet leolvasztásához még úgy is, hogy egyenes polaritással (azaz negatív elektródával) kell használni. Az anyagvastagság nem tényező, meghegeszted több sorban, és 10mm fölött már erősen ajánlott előmelegíteni, ismét nem a nagyra tekert amper számít igazán. Ha huzalt veszel, csak olyat vegyél, ami _önvédő_ porbeles. Ne legyél magyar, vedd le a gázterelőt, amikor önvédő porbeles van használatban! :) Ha bevont elektródával hegesztesz, egyenáramon 140A hellyel-közzel elégséges 3,2mm elektródához is, ami egyébként otthon elég ritka, inkább a 2,4mm megy, meg 2mm lemezekhez jó 1,6mm rutilos elektródát szerezni egy jó köteget. Ha kicsit a mezőgazdasági cuccok felé is mennél, akkor egyáltalán nem hátrány, ha 3,2mm bázikussal is bír a gép, oda már 180A jó lehet. Ilyen 4mm felrakó elektródákhoz meg kell a jónevű 250A-es gép, de inkább nagyobb (ami viszont tutira háromfázisú).

2019. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!