Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek a Tescóban...

Mi a véleményetek a Tescóban kapható "Straus Austria" márkáról?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 06:11
1 2
 1/18 bIasius válasza:
39%

Röviden és tömören egy ipari selejt.

Láncfűrész kb. 10 üzemóra után megadta magát.

A kardot rögzítő csavar egy műanyag ágyba van berakva és nem bírja a terhelést. Kifordul a helyéről.

Ez tipikusan egy olyan termék, ami ÚGY NÉZ KI mint egy gép, de valójában szerkezetileg egy gyermekjáték kategória.

Aztán a ketesaruk.hu-n egy flexről írják, hogy betiltották a forgalmazását, mert áramütést okoz;

[link]

és van még egy fúrógép is;

[link]

Nekem az a javaslatom, ha valaki gépet akar venni, menjen el egy gépkölcsönzőbe, nézze meg, hogy ott milyen márkákat tartanak! ;)

Azok strapabírók, sokat tudnak futni, biztonságosak.

Kénytelen a kölcsönző jó minőséget tartani, hogy a bérbeadásból haszna is legyen hosszú távon.

Egy szóval, kölcsönzőkben látott márkákat érdemes vásárolni.

2011. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
61%

Két éve vettem egy Straus rotát,azóta hibátlanul működik,és

nagyon finom morzsás talajművelést kapok eredménynek.Lehet,hogy Kínában gyártják, de ugye a laptopok

90 százalékát is ott gyártják.

2011. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 darida ***** válasza:
65%

Nem véletlenül a legolcsóbb termékeket forgalmazza ez a Kínából importáló cég. Silány, műanyag elemekből összerakott barkácskoffert kaptam egy patikától "ajándékba" gyártmánykészletükből. A kofferben lévő sarokcsiszolót és fúrót meg is találtam az Európában betiltott termékek listáján. Nemcsak veszélyes termékek, de még amatőr célokra is alkalmatlan selejt termékek. Kicsit hasonlóak a 300 forint/kg virslihez. Látszólag olcsó termékek, de a vásárlók nagy része ráfizet.

Senkinek nem javasolom őket.

2012. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 andante ***** válasza:
42%

bIasius te annyira gyenge elme vagy, hogy az már csúcs!


Mi az a "kard"??? Látod, ennyire értesz hozzá!? Nem "kard" te tökéletlen, hanem vezetőlemez!!!!

Már évek óta meg van egy ilyen gépem és eddig még probléma mentesen működött. Remélem ezután is úgy fog! Sajna nem mindenkinek van annyi, hogy nagy márkát vegyen és ha bele gondoltok, ezért az árért már az sem gond, ha egy szezon után kifekszik!

Ezek a fűrészek már nagyobb odafigyeléssel készülnek, csapágyazottak és jó (Japán) karburátorral adják ki! Persze vannak akik keverik a Lengyel piacokon kapható Kínai vackokkal!

Szerintem bIasius is így járt!

Érdemes beruházni rá, mert ha a keverék arányára oda figyelsz és nem akarsz egy húzásra össze vágni egy kocsi fát, meghálálja a törődést!


Hülyék meg voltak - vannak - lesznek is, nem kell velük foglalkozni! :)

2013. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kovy74 válasza:
Üdv.Mindenkinek.Én egy Straus TIG MMA 200A Hegesztőgépet szeretnék venni.Írtak jót is rosszat is erről a márkáról.Én annyit szeretnék meg tudni,hogy valaki vett-e már és milyen tapasztalata van a gépről.Köszönöm.
2013. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kecsó2 válasza:
0%

Valaki írta itt, hogy az Unióban a betiltott termékek között van a Straus márka.

Itt van a bejelentése 2005-ben és az engedélyezése 2006-ban.

2015.07.06-ig kapta meg az engedélyt és a védjegyet.

Hogy utána hosszabbítják-e az majd kiderül.

Szerintem igen, mert fórumokban való kutakodás közben javuló minőséget véltem felfedezni.(fűkaszánál)

És a multiknál is felfedezhető mint az Auchan, Tesco, stb.


A gyenge pontjait meg kell erősíteni, egy kis műszaki érzékkel jelentősen lehet növelni az alkatrészeinek élettartamát ha megfelelően karban van tartva.

2014. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kecsó2 válasza:
2014. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
33%

Valakinek "ipari selejt", de nekem bevált, az biztos! Kezdetben amikor először vettem meg ezt a márkát, 4 éve, akkor egy gyalut csak barkács célra, ami idő közben ipari jelleget öltött. Példának okáért tehát: gyalu négy éves, most kellett a késeket megfordítanom (mivel 2 élű). Felsőmaró szintén négy éves, megszámlálhatatlan élt martam le vele és több száz mintát készítettem. Dekopír három éves, több tucat hangszórónak vágtam ki vele a lyukat, illetve dísztárgyat formára, valamint 1-2 esetben 1-1,5 mm vastag vaslemezt is. Fúrókalapács 720W: 1 éves, csak beton fúrásra használtam, a 20-22mm-es fúrószárnál már erőlködött,de általában max. 10-12mm-nél nagyobb átmérőjűt nem használok. Vésés funkció: inkább tégla, de egyszer-kétszer 4-6 cm vastag betont is kellett. A multi szerszámról sokat még nem tudok írni mivel az viszonylag új, de eddigiek alapján ez sem okozhat csalódást.

Egyedül a 18V fúróval volt gondom, 20-25 darab 3mm vastag facsavar után megadta magát (javíthatatlan lett).

De, hogy ejtsek pár szót a mások álltal leszólt gépekről is: Tesco value 9,6V akkus fúró (3 darabom is van) 4 és 3 évesek, illetve az egyik idei vétel, de tökéletes mind. Tesco value kézi körfúrész 4évet bírt közel ipari jellegű használat mellett(motorja még mindig tökéletes, áttét kopott el). Tesco "színes" rezgőcsiszoló 5 vagy 6 éves nem tudom, de még bírja.

Einhell Bavaria 650W ütvefúró legalább 7 éves (pontosan nem tudom, csak úgy kaptam) kapcsolója kicsit vacakol a fordulatszabályozás közben, amúgy tökéletes.

Budget bsbm1100 ütvefúró 6 éves, eddigi legjobb fúróm (fa, vas, bádog, tégla, néha még beton is)

Einhell bt-ts 1500: pár hónapja használom, de szerintem jobb, mint a Güde tk2400 eco (első 3 hónaposan 5 használat után elfüstölt, cseregép 13 hónaposan havi 1-2 használat után szintén)

Ezen felül használom a Skil Torro-t és a 6565-öt és Black&Deckert is, de ezeket nem túl régóta (B&D cd115 kb 3 éves de az kapott mindent,fa csiszolás,vágás valamint vas, bádog, tégla, cserép, csempe és járólap vágás, de még mindig tökéletes intenzív használat mellett is).

2014. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is most fogok venni 8 ilyen márkájú gépet.

Körfűrész, tűzőgép, kisflex, nagyflex, gyalu, szallagcsiszoló, felső maró, deltacsiszoló,

veszek mellé még 109 darabos bit készletet és SDS fúró vésőkészletet,

mind ezért kell fizetnem 55 ezret új mind dobozos.


Van márkás Makita fúró vésőgépem, van "márkás" kislfexem ami B&D meg Skill multi gépem is skill van Zöld bosch dekopirom is és B&D ütfeúróból 2. Az egyik B&D alig használtam és már eléggé szikrázik (ütvefúró)


Ami a lényeg: Ha nem telik Metabo, Makita esetleg kék Bosch vagy Dewalt-ra akkor inkább Straus.

Az új Skill flex és multigépem is egy szar és csak kipróbáltam. Volt Ehinell kaszám 3x vágtam le 3000 m2 és meghalt.


Azóta amit használok és bengás gép az legyen Stihl ha vejlanyos akkor makita metabo

Ami meg disznek megy az legyen Züld STraus

2014. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
40%
Eddig dekopírfűrészt és sarokcsiszolót vettünk és baromi hamar tönkrement/teljesen...kuka szinten...többet nem veszünk.
2014. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!