Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megmértem a feszültséget egy...

Megmértem a feszültséget egy hosszabbító kábelen, de nem kéne kevesebbnek lennie a feszültségnek?

Figyelt kérdés
Tehát van egy adapterem (telefontöltő), megmértem 5V-os. Na most ezután rádugtam egy 3 méter hosszú USB kábelt, de a telefon nagyon lassan tölt róla úgy, szinte alig. Gondoltam megmérem a feszültséget hogy mennyi esik a kábelen, de úgyis 5 V-ot kaptam! Nem kéne rajta esnie a feszültségnek? És miért nem tölt a telefonom róla?
2020. jan. 11. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor esik ha folyik áram is. Gondolom csak akkor tudod mérni amikor lehúzod a telefonról, akkor meg mitől esne?
2020. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez volt a tippem nekem is. de amugy azert ketelkedtem benne mert ugye feszultseg ket pont kozott van, es ha a vezeteket ellenallaskent helyettesitem, akkor a ket pont nem ugyanaz a ket pont mint a 3 meter hosszu kabel nelkul
2020. jan. 12. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben számold ki a feszültségesést inkább.

Hosszabb vezeték nagyobb ellenállás, így kisebb lesz a töltőáram is.

2020. jan. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!