Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik-e a következő villanys...

Létezik-e a következő villanyszerelési alkalmatosság?

Figyelt kérdés
Adott egy vastag, nagyteljesítményű gépekhez is alkalmas, kültéri hosszabbító kábel, nagy bumszli fedeles dugaljvéggel, aminek olyan mélyen vannak a lukjai, hogy szinte semmit nem lehet beledugni. Amiknek a bedugójából derékszögben indul ki a kábel, az nem fér hozzá, az elosztóknak, meg jön ugye az elágazás rész, attól nem fér hozzá, nem éri el a villa a lukat. Én viszont szeretném ezekhez is használni tudni, ne kelljen másik hosszabbítóval is külön ügyeskedni. (Megjegyzem 10-ből 11 másik hosszabbítónak, amit árulnak, derékszögben indul a kábelje, tehát bele se dugható.) Van-e olyan plusz toldó elem, vagy létezik-e átlagnál hosszabb végű elosztó, T-elágazás, akármi, ami megoldja ezt a nevetséges problémát? Nem a nagyvilágban, hanem amit leemel az ember valamelyik elektronikai- vagy barkácsáruház polcáról. (Pici kis dologra gondolok, nem olyanra, ami miatt ott tekeredik majd az útban újabb 10 méter kábel feleslegesen.)

2018. szept. 29. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudni kellene hogy először is mivel állunk szemben

és ami nem belevaló abba ne akarjál beledugni semmit fordulj villanyszerelőhöz


[link]

2018. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyesmi típusú (túl mély) dugaljvéggel rendelkező hosszabbítókba nem lehet bedugni a kép jobb felső részén látható dugóval (derékszögben jön ki belőle a kábel) rendelkező eszközöket. Sajnos van belőlük bőven, és eszem ágában nincs emiatt nekiállni lecserélni a végeiket. Kérdésem, létezik-e olyan toldó elem (akár T-elágazás, de nem muszáj, hogy elágazás legyen) ami áthidalja ezt a problémát, és ha igen, melyik boltban kapható?


A képen mellékelt T-elágazás, és hasonló vackok szintén nem mennek bele, azaz nem érnek olyan mélyre. Szó sincs itt harmadik fázisról. Vagy vágjam kukába a hosszabbítót? Már megtettem volna, csak nem lehetett kapni helyette kellő hosszúságú és bizonyos gépek előírásának megfelelő vastagságút, terhelhetőségűt.

2018. szept. 29. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Túlságosan szűk az aljzatban az érintkező lemez vagy a földelő kampók állnak túl befelé valószínűleg ha beleerőlteted nem fogod tudni kihúzni
2018. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jelen állapotában nem használható, akkor miért nem cseréled ki rajta a dugaljat pl. egy ilyenre:

[link] ?

Vagy ha a kupakját nem használod, akkor levágod a peremét. Ill. kevésbé drasztikus, ha csak egy részt a pereméből - ahol elfér a derékszögű dugó kábele.


Ha a fentiek túl drasztikusak, akkor pedig vegyél valami ilyesmi dugvillát:

[link]

ezt kösd össze egy 10cm kábellel egy hasonló lengődugaljjal:

[link]

2018. szept. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nyilván nem életbevágó a probléma, mert jelenleg is megoldom másik két hosszabbító össze-vissza húzogatásával, csak jó lenne "egyszerűbben", kevesebb vackot kerülgetni. Gondoltam már megkérdezem, hátha van valami izé. Persze, nekem is van ötletem, mit hol lehetne megvágni, átbuherálni, akár 5 centis kis póthosszabbítót készíteni, csak nem szívesen... Meg tudom amúgy az ilyesmit oldani, de azért nem vagyok villanyszerelő, szebb az, ha gyárilag van rajta a vége a dolgoknak. Pláne nagyfogyasztású és nem 20 forintos készülékeknél.
2018. szept. 30. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!