Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel vágnátok egy köteg vesszőt?

Mivel vágnátok egy köteg vesszőt?

Figyelt kérdés

Rakétakályhával fűtök, ami rendkívül hatékony (és ingyen) fűtési mód. Aprítót már építettem, de most egy kévézőn töröm a fejemet. Nagyjából körvonalazódott már a projekt, csak az nem tiszta még, hogyan fogom a köteg gallyat 40 centis darabokra vágni. (Most egy BatcBoxot építek, abba ekkora köteg férne.)

A láncfűrész nem tűnik jó ötletnek, mert szerintem a durva fogazat szétcincálja a már kész köteget. Egy finom fogú fejezőfűrész lehetne még opció, de annak meg csak 6 cm a vágásmélysége, a kévék meg előreláthatólag 15 cm-es vastagságot képviselnek majd.



2020. jan. 19. 14:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A rakétakályha egy furmányos szerkezet, ami az induló rakéta hangjáról kapta a nevét. Ti. működés közben ennek is olyan a hangja. Röviden a működési elve: nem a tűztérből veszed el a hőt, hiszen ha azt hűtöd, nem tökéletes az égés. A jól szigetelt tűztérből egy szintén szigetelt hőemelő csőbe (belső kéménybe) megy a láng és a füstgáz, ahol a másodlagos égés folytán kiégnek bennmaradt gázok, cellulóz, lignin, így a ház kéményén csak CO2 és vízgőz távozik. Füst és korom nem. Ráadásul a belső nyomás következtében keresztül lehet "préselni egy hőtároló tömegen, így csak 60 fokos füstgázt engedsz a szabadba, az összes többi hő bent marad a házban. Ehhez persze be kell tartani az arányokat.

Rocket Stove néven sok mindent találsz róla.

2020. jan. 21. 10:44
 12/14 A kérdező kommentje:
A BatchBox ennek egy nagy tűzterű változata. Most abba vagyok szerelmes.
2020. jan. 21. 10:47
 13/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálásan köszönöm a tippeket. Az orrfűrész különösen jó ötletnek tűnik. Van is valahol egy aksis orrfűrészem, nem értem, miért nem jutott eszembe. A nagy tárcsás cirkulától kicsit félek, mert a kutyám az asztali körfűrészt is nehezen viseli. Ment a zöld pracli mindenkinek.
2020. jan. 21. 10:52
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a leírást.
2020. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!