Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti pad készítéséhez milyen...

Kerti pad készítéséhez milyen faanyag kell? Rétegragasztott fa jó? Le lesz festve.

Figyelt kérdés

2020. febr. 10. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tömör bükk, vagy tölgyfát használnék.
2020. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rendes deszkát használj, lehetőleg keményfát. Impregnálószerrel kezeld, utána festés.
2020. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Rétegragasztott nem jó!

Akárhogy lefested, az időjárás hatására 2 hónap és rom lesz.

Ha nem akarsz keményfára költeni, akkor csináld raklapból, vagy fenyőből, de nagyon lekezelve és nagyon lefestve.

Alapozás és vékony lazúr = teljes rétegenkénti száradás után, több rétegben.

2020. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a pénzről van szó, hanem nem értek hozzá.

Nézegettem a deszkákat, léceket a barkácsáruházak honlapján, és ez jónak tűnt. Le volt kerekítve a széle, ahogy a kültéri padoknak szokott lenni.

Belinkelem, mire gondolok.

Ilyet, hogy tölgy vagy fenyő, nem is emlékszem, hogy láttam volna.


[link]


Vagyis van ott olyan, hogy "léc", de azt nem szállítják ki. Én meg nem tudom elhozni a 2-3 métereseket kocsi nélkül, kisebbet meg nem találtam.

2020. febr. 10. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a Bauhausban nézegesd, hanem fatelepeken.

Lényegesen olcsóbbak is és ki is szállítják, persze pénzért.

Nem tudom, hol akarod készíteni a padot, de ajánlom ezt figyelmedbe:

[link]

Elmész személyesen, elmondod mire kellene, keresnek neked olyat, ellátnak jó tanáccsal és ha szimpatikus vagy és ráérnek, akkor még méretre is vágják neked. Legalábbis ahol én lakom, ott megteszik és kézben el tudod hozni.

Írd be a települést és akkor csak célirányosan kell nézelődnöd!

2020. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fenyőt nem ajánlom. Nekünk rönkasztalunk és padunk volt fenyőből, de egy idő után kijött a gyanta, és befogta a ruhát. Csináltattunk egy új filagóriát, de ezt már bükkből. Az akác és a tölgy is jó. Nagyon komolyan kell lekezelni, hogy tartós legyen.
2020. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg keress lépcsőlapot, azok vannak keményfából.
2020. febr. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!