Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elég így a festés?

Elég így a festés?

Figyelt kérdés

10*10 cm-es oszlopokat (java akác, 2 db vörösfenyő) fogok leásni földbe 60-80 cm mélyen.


Először lenolajjal kentem le, majd alapozóval, és végül zománcfestékkel.


Ennyi elég, hogy 30-50 évet kibírjanak a földben?

Annak van értelme, hogy nejlonzsákba húzzam a földbe kerülő részt, hogy lassabban menjenek tönkre?



2020. márc. 3. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem fognak annyit bírni!

A nejlonos a legrosszabb ötlet!

Jobb ötletem van: lassan itt a tavaszi metszés,rakj tüzet a gallyakból,és égesd meg az oszlopok végét!

2020. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen az akác szőlő karókat rézgálic oldatban szokták áztatni,vagy ahogy írták megégetni.

Erdészeti iskolába járttól meg azt hallottam,gázolajjal kell jól beitatni .

2020. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szurokkal bemenni a földbe kerülő részt.
2020. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az akácok több, mint 30 éve lettek kivágva, tehát olyanok, mint az üveg.

A vörösfenyők pedig kb. 115 éve, ennek ellenére nagyon jó állapotban van.


Megértem, hogy a nejlonzsák nem jó ötlet, de ennek mi az oka?


Amúgy vannak itthon leásva akác oszlopok (mindenféle kezelés nélkül), azok még állnak, mint a cövek, pedig legalább 50 éve ott vannak már.

2020. márc. 4. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nejlon bent tartja a nedvességet,párás meleg környezetben a gombák is jobban szaporodnak-ergo jobban rothad a fa.
2020. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!