Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Facsavarnak elő szoktak...

Facsavarnak elő szoktak fúrni, vagy csak simán bele kell hajtani a fába?

Figyelt kérdés
Fenyődeszkákat csavaroznék (szögelés helyett) 3 és 3,5 mm átmérőjű facsavarokkal 16 és 50 mm közötti hosszúságban, vegyesen szálirányban és arra merőlegesen, görcsös részekbe nem szeretnék belefutni.

2020. márc. 15. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

határeset, kérdés hogy milyen vastag az anyag...

én inkább előfúrnék 2-essel

2020. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem feltétlenül szükséges, régebben asztalosok az ár megnevezésű szúrószerszámmal "előszúrták" a csavarnak a helyét.
2020. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fantom83 ***** válasza:
89%

Én rengeteget csavaroztam itthon,mindig előfúrtam,akármilyen volt a faanyag,nem kockáztattam.

Könnyebb is volt csavarozni,a fa sem repedt meg.

(ilyen átmérőknél én 1,5mm-esnél nagyobb fúrót nem használnék,de az lehet én vagyok...)

2020. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Fémhez való csigafúró megfelel ide is, gondolom...

2020. márc. 16. 05:32
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
jobb ha elő van fúrva,akkor biztosan nem repeszti el a csavar. A Fúráskor ügyelj a közbeni "ki-be" mozgatásra is , hogy a forgács mindig kitudjon jönni biztonsággal,mert különben a fúrószár túlmelegszik a beragadó enyves faforgács miatt.
2020. márc. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 subrette ***** válasza:
Nyers fába, rétegelt lemezbe, MDF lapba elő szoktunk fúrni a csavar átmérőjénél 1-2 mm-rel kisebb fúróval. Pozdorjába, OSB lapba nem szoktuk, csak egy vastag szöggel beütöm a csavar helyét.
2020. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az új válaszokat is köszönöm!

Elvileg abba a deszkába, ahonnan csavarozni kezdek kicsivel nagyobb lyukat is fúrhatnék, mint a csavarom.

A lényeg, hogy az alsó deszkában 'fogjon' rendesen a csavar.

2020. márc. 16. 23:21
 8/10 anonim ***** válasza:
igen. vagy használj olyan csavart ami nem végig menetes
2020. márc. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Majatom ***** válasza:
Ha jól értem, akkor te deszkát akarsz hozzácsavarozni valamihez. Én az ilyet úgy szoktam, hogy ha pl. egy deszkát akarok két oszlophoz hozzácsavarozni, akkor odaillesztem a deszkát, ahol a végleges helye lesz, mondjuk 3,5 mm-es facsavarnál előfúrok 1,5 - 2 mm-essel a deszkán átmenve az oszlopba is, aztán a deszkában ezt a lyukat kibővítem 4 mm-esre, mert akkor lesz a legszorosabb a kötés, ha a rögzítendő anyagban nem vág menetet a csavar. Vagy lehet azt, amit a 8-as írt, bár az említett 50 mm alatti hosszúságban igen ritka a nem végig menetes facsavar.
2020. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, amennyiben mindkét deszkában menetet vág a facsavar, akkor nincs megfelelő összehúzása, de amikor a felső deszkában kicsit lötyögősen megy át, tökéletesen össze lehet húzni szorosra a két deszkát.
2020. márc. 19. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!