Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ventilátort vegyek?

Lightfeeder kérdése:

Milyen ventilátort vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy ózon generatort, már meg is rendeltem Ali-rol.

Valaki tudna ajánlani olyan ventilátort, ami nem csak kevergetné a levegőt, hanem zárt rendszert képezve egy kisebb nyomást hoz létre.

Medence fertőtlenítésre használnám, egy csövet leengedve az aljára, tehát kb 70 centit kéne "emelnie"

Linket, neveket várnék elsősorban.



2020. ápr. 22. 19:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Olyat ami hüt
2020. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán egy porszívó, esetleg egy gumimatrac fújó ventilátor elég lenne.
2020. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi meg egy teljesebb specifikációt várnánk :-)

Mekkora a medence? Milyen széles, milyen hosszú? Van benne keringetés vagy arra építesz, hogy egy gégecsövet benyomva a vízbe majd átkeveri az egészet? Mi az az eszköz, amit megvettél Ali-tól?


Szinte biztos vagyok benne, hogy nem ventilátorra, hanem inkább pumpára lenne szükséged. Ez itt pl. egy akváriumba már egész termetes, kerti gumimedencébe, ózon bekeveréséhez talán épp elegendő vízforgató és levegőztető pumpa:

[link]

2020. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#Aliexpress HUF 6,760.78 42%OFF | 24g Ozone Generator 220V Ozonio Gerador Long Life Ceramic Plate ozontor ozonizador air Water Cleaner Air Purifier

[link]

Abban biztos vagyok hogy 24 grammot nem tud óránként, a medence mérete 3,6m 76cm magas de ez szerintem nem fontos annyira.

Mint írtam ledobnam a csövet az aljára, azért kell a nyomás. Van benne természetesen szűrő is, a klorozast probalnam meg kiváltani.

Remélem teljes lett a specifikáció :)

2020. ápr. 23. 08:13
 5/11 A kérdező kommentje:

Magát a generátort nem lehet víz alá helyezni, ez a készülék nem szívja el az ózont szerintem, talán ha egy másik kisebb teljesítményű ventilátorral eljuttatom neki?

2# hozzaszolonak az a baj mindkét cuccal hogy baromi hangosak, a porszívó még ráadásul 1500w teljesítményű motor, elég sokat kéne mennie szerintem napi 4-5 órát biztos, megőrülének a szomszédok meg én is 😃

2020. ápr. 23. 08:22
 6/11 bamboochatheone ***** válasza:
Neked egy akváriumi levegőztető kell amit egy zárt térbe(akár egy ételhordó doboz is megfelel) helyezel és ebbe vezeted bele az ózont. Ventilátor az életben nem fogja neked a 70 centis vízoszlopot megemelni. A másik lehetőség a powerhead(akváriumokban használják vízkeringetésre) ami venturi elven szívja be a levegőt(esetedben az ózont).
2020. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az akvariumi levegozretore én is gondoltam. Csak nem tűnik túl nagynak a levegő hozam.

Ez a powerhead olyasmi mint amit a 3. Hozzászóló linkelt csak az kerti tóba való verzió szerintem.

És ez képes akkor szívni levegőt?

Mert régen volt egy hydor szűrőm ami keverte a levegőt a vízhez, adtak hozzá egy kb 5 centis mipolan csövet (hogy mélyebbre tudjam csusztatni a szűrőt) és ha azt ratettem akkor már nem keverte hozzá a levegőt, de utána olvasok mi az a venturi elv. Köszönöm

2020. ápr. 23. 15:29
 8/11 A kérdező kommentje:

#Aliexpress HUF 970.15 5%OFF | DC 5V 6V Mini 370 Motor Air Pump Self-Priming Monitor Breast Vacuum Pump 100KPa with 10cm Length Wire

[link]


2 ilyet sorba kötve az 12v 0,8A majdnem 400l/H 1bar nyomást tud a leírás szerint az 100centi kérdés mennyire visit

2020. ápr. 23. 16:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem láttam a specifikációban, de úgy tippelem, hogy ez az ózonizáló monstrum kb. 40 kV feszültséget generál. Valami áramkorlát biztos van rajta, de még azzal együtt is egy ekkora teljesítményű nyitott izé ugyancsak meg tudja csipkedni az embert, amikor a kóboráram kikóborol a házilag összerakott levegőfújóból. Úgyhogy én óvakodnék tőle a medencéhez rakni.


Tudom, hogy amit belinkelek, egy kisebb vagyon, de ha már ózont akarsz medencébe fújni, akkor egyilyen biztonságos cucc vagy hasonló kellene neked:

[link]

És ezt kellene összeboronálni a korábban belinkelt levegőztetővel.


A venturi cső az csak egy szűkített csőszakasz, ahol a keringő víznek lecsökken a nyomása és ezért az oda becsatlakozó oldalcsőből levegőt tud szívni és a keringetett vízhez keverni.


Az általad belinkelt pumpa ránézésre membrános, úgyhogy nem visít, hanem berreg. Az 1 bar túlnyomás majdnem 10 méterre is le tud menni, úgyhogy 70 cm-re még fújja a levegőt rendesen. Viszont továbbra is zavar, hogy csak ezt használva nincs keringetés: a kifújt levegőoszlop csak egy kis részt fertőtlenít, távolabb a vízbe nem jut semmi.

2020. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ilyen összegért marad a klorozas 50 évig kijön belőle 😃

A kettőt kombinálva már biztos működne powerhead+levegő pumpa.

A villamos hálózat firelével szerelt, és az idozitest biztos úgy oldanam meg hogy éjszaka menjen.

Szerintem az ózon generátor a felét se tudja mint ami rá van írva ettől nem félek.

Ami egy kicsit aggaszt, hogy megnéztem a videót hogy kell összeszerelni és az ember rátett egy olyan ventilatort ami 3m3/perc levegőt szállít, és azt írja ventilátor nélkül ne használjuk mert melegszik 90fokra ment fel, kérdés hogy mennyit hűt egy 400 liter/órás levegő pumpa.

Első sorban viszont más jellegű fertőtlenítésre szerettem volna alkalmazni autó klíma, lakás stb, szóval ha nem sikerül rateszek egy sima ventit és arra használom

2020. ápr. 24. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!