Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nincs nyomás a melegvíz...

Miért nincs nyomás a melegvíz rendszeren?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek!Vettem egy 15 literes bojlert a lakókocsiba.A víz is rá lett csatlakoztatva.Minden remek,gondoltam én a józan megfontolású ingadozó középparaszt elmémmel.Aztán jött a meglepetés mert ugye az is kell.A melegviz az csak imitálva folyik.Kb azon a szinten amikor valaki pisil.A cső nincs megtörve se eldugulva,kérdésem,ki találkozott már ilyen eszement hibával és mitől nincs megfelelő nyomás?Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!
2020. máj. 10. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Képet esetleg, amúgy a biztonsági szelep lehet rossz helyen van
2020. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy a bemenő ágon amin a bojler kapja a víz utánpótlást annak a csapja nincs teljesen megnyitva és emiatt nincs elég nyomás.

Egyébként a bojler valamit csökkent a víznyomáson alapból. Tehát ha neked otthon a hidegviz nyomása erősebb mint a melegvizé ami a bojleren keresztül jön, de nem olyan nagy különbséggel. A te esetedben gondolom túl nagy a nyomáskülönbség a két ág között. Ezért lenne érdemes ellenőrizni a csapot hogy rendesen ki van-e nyitva meg persze azt is hogy nincs-e a melegviz ágra valami nyomáscsökkentő szelep beszerelve mert az is okozhat ilyet.

2020. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fő csap teljesen nyítva van.A hidegvízzel nincs is baj.A bojleron a biztonsági szelepet amin keresztül a hőtágulás miatt a túlfolyó is van azt a melegvíz oldalra tettem.Minden nyítottnak tűnik.
2020. máj. 10. 16:17
 4/8 A kérdező kommentje:

2-nek.Amiről írsz abban lenne egy állíthatóság a nyomásra?Én is abban látom a szerencsétlenségemet de határozottan nem tudom jó helyen járok e amikor erre a kis szerencsétlenségre orrolok.

Ment a zöld pacsi nektek

2020. máj. 10. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez esetleg nem szabad kifolyású ,és lent van elhelyezve .
2020. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kapásból a biztonsági szelepet tedd a helyére a hideg oldalra.
2020. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg van a hiba!Nektek köszönhetem a tévedésem és a megoldást,a hideg oldalra kell tenni a szelepet.

Mindenkinek ment a zöld pacsi köszönetem jeléül.

2020. máj. 10. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ugye, egyből tudtam
2020. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!