Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkácsolás kezdőknek?

Barkácsolás kezdőknek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, szeretnék elkezdeni barkácsolni.

Tudom nem egy olcsó hobbi, de a koromból kifolyólag sok pénzt nem tudok bele áldozni. Mik azok a dolgok amiket kezdőként kis pénzből el lehet készíteni? Illetve milyen gépeket, eszközöket ajánlotok jó ár/érték arányban?



2020. máj. 29. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát legolcsóbb kalapács, fűrész és bútorlapból/raklapból sok mindent lehet készíteni házilag.

Lombfűtészt ajánlanék, Illetve egy kisebb kézi fűrészt is mellé. kezdésnek ezek bármelyik nagyobb bárkácsboltban megkaphatod. Mi suliba madáretetővel, fűszer tárolóval stbvel kezdtük.

Később, ha több pénzt tudsz belefektetni, akkor egy fúrógép, dekopír fűrész mindenkép hasznos ha van otthon.

2020. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
"16 éves vagyok, szeretnék elkezdeni barkácsolni." A barkácsolás nagyon tág fogalom (HA NEM TUDNÁD???). Elöször azt kellene eldöntened, hogy milyen szakterületet akarsz megtámadni? mi a célod?
2020. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm szépen:)
2020. máj. 29. 19:38
 4/15 A kérdező kommentje:
2. Sajnálom, de VALÓBAN NEM TUDTAM!!! :(
2020. máj. 29. 19:41
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Most barlácsolni lehet egy tyúkólat is, de akár egy cabriot is... nem mindegy mire gondolsz :D
2020. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kis pénzből és hasonlóan kis tapasztalattal szerintem először be kéne rendezned egy barkácsolósarkot. Régi szekrényből szerszám- és anyagtárolót, bútor oldalából fali szerszámtartót, tetőlécből két bakot, amire egy nagyobb OSB lapot vagy szekrényajtót téve elkészül az első, kezdetleges munkaasztalod.

Hidd el, kézi fűrésszel, tekerős fúróval, szöggel, facsavarral és vésővel már használható dolgokat lehet készíteni, és a munka közben majd rájössz, milyen sorrendben, milyen gép beszerzésével tudod könnyebbé, pontosabbá tenni a munkádat.

Tapasztalj, próbálkozz!

2020. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fantom83 ***** válasza:
47%

Bármit akarsz,ott kezdődik a műhely,h satu asztal,satu,asztali kettős köszörű,fúró,flex,csavarnyúzó készlet,stb,stb.

Ha ezek megvannak,onnantól tudsz bármit is kezdeni,legyen az fa,vagy fém munkák.

2020. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os, 7-es köszönöm szépen a válaszokat :)

5-ös megnézném, hogy valaki egy cabriot barkácsol. De kérlek ne válaszolj, ha csak kötekedsz. Köszönöm.

2020. máj. 29. 21:41
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nem kötekedésből írtam amit írtam... de amíg nem pontosítod mit ertesz barkácsolás alatt, addig nem nagyon lehet hozzá szerszámigényt sem felsorolni...

Pl egész másra van szükséged, ha egy madáretetőt akarsz barkácsolni kész gyalult fenyődeszkákból, és egész másra, ha cnc gépet akarsz építeni... mint ami projektben én vagyok benne jelenleg...

2020. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell sokbeállnia ész ahhoz, hogy valaki rájöjjön, hogy 16 évesen kezdőként nem egy cnc gépet akarok építeni...

De igen kötekedésből írtad, mert biztos vagyok benne, hogy te is rájöttél

2020. máj. 30. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!