Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkácsolás kezdőknek?

Barkácsolás kezdőknek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, szeretnék elkezdeni barkácsolni.

Tudom nem egy olcsó hobbi, de a koromból kifolyólag sok pénzt nem tudok bele áldozni. Mik azok a dolgok amiket kezdőként kis pénzből el lehet készíteni? Illetve milyen gépeket, eszközöket ajánlotok jó ár/érték arányban?



2020. máj. 29. 13:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötekszik valóban igaza van, a kérdésedet pontosítani kellene ahhoz hogy segíthessünk, kezdésnek pl jó lenne eldönteni hogy mely irányra akarsz először "specializálódni" főleg ha kevés az összeg amiből gazdálkodhatsz, ugyanis ha mindenfélét szeretnél csinálni még ha kézi szerszámokra gondolunk iszonyú sok pénz rámehet.


És egyébként igen, felénk van olyan 13-éves aki cnc-gépet épít a lemezgarázsában nem sok pénzből,(egyébként egész jól megy neki ahogy látom),de egy várossal odébb is van ilyen gyerek,én mondjuk nem cnc-t barkácsoltam 15-évesen hanem építettem egy szöcskét,igaz elég gyorsan meguntam miután megépült :D

2020. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Szia


Kalapács, fűrész - kezdetnek egyszerű és kicsi.

40,60 esetleg 100 szeg.

Villáskulcs, csavarhúzó készlet.

Vízmérték, ceruza, mérőszalag.

Később fúrógép és fűrészgép - hogy milyen az attól függ, hogy miket fogsz gyakrabban csinálni.


És nem hiszem, hogy cnc gépet, vagy motort akarsz összerakni, mert a kérdés alapján most kezded a nulláról.


Ennyi elég, aztán meglátod, hogy akarod, tudod-e csinálni vagy megunod

2020. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Legjobb haverom 16 évesen hifi erősítőket épített, házimozikat, korona kisülésen alapuló midi hangszórókat...

En 16 évesen simsonokat, jawakat, trabantokat bütyköltem...

Első cnc-met 21évesen epítettük közösen.

2020. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Fantom83 ***** válasza:
35%
A témához már csak annyit fűznék hozzá,h aki bosszúból lehúzta a válaszomat 29%-ra egyrészt a felsorol szerszámok,és gépek nélkül csináljon meg mindent otthon,majd miután kibőgte magát,h semmit nem tudott rendesen megcsinálni,csak azután törjön el az a keze amivel lehúzta a válaszomat.
2020. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
12-es köszönöm szépen
2020. máj. 30. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!