Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Álló(szekrény) füstölő optimál...

Álló(szekrény) füstölő optimális méret? Ki mit javasol?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszettek az álló (szekrény) füstölök (smookerek). Több nagyon jó videót láttam, hogyan lehet ezeket elkészíteni. Akár "direkt" akár "offset" kivitelben (azaz a tűztér alul van, vagy mellette). Mindenképpen kültérit szeretnék, faszenes tűztérrel. Alapvetően meleg és "langyos" füstöléshez (nem tartósítás, szeretem az így készült kajákat). Elsősorban halak (pisztráng, lazac), sertés oldalas, tarja, karaj; esetleg csirke kerülne bele némi zöldséggel. Azt, hogy hogyan működik, meg hogyan kell hsználni már videókon láttam, meg ismerősnél volt is ilyen, de az nem annyira tetszett.

Amit sehol nem találok, hogy mi ennek az optimális mérete? Van ahol SZ:40, Mé:40, Mag:60; de van ahol SZ:60xMé:60xMag:120 vagy 60x60x180 cm is írnak. Túl magasat nem szeretnék (egész család alacsony, senki sincs 170cm fölött).

Részben rozsdamentesből részben hőálló kisméeretű téglából csinálnám ilyen kerti dísz is lenne.



2020. júl. 25. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
200 literes vashordóból a legegyszerűbb, ha nem akarsz hegeszteni.
2020. júl. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hegesztéssel nincs gond, és mível nem egyedül ez lesz a "szerkezethben" (ez ilyen épített kerti grill-nyári konyha szerűségben lesz) mindenképpen valami szögletes cucc kell nekem. A tippet köszönöm!
2020. júl. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!