Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ívhegesztéskor a varrat...

Bubuka508 kérdése:

Ívhegesztéskor a varrat minősége és kinézete függ a felhasznált elektróda minőségétől?

Figyelt kérdés
Vettem egy inverteres hegesztőt, a géppel nincs is semmi gond, csak munka közben rettenetesen fröcsköl szerteszéjjel az anyag. Meg borsónyi dudorok lesznek a varraton, utána flexelhetek rajta annyit, mint egy állat. Igaz, nincs is még gyakorlatom, azt kérdezném, hogy ez lehet-e az oka, vagy az elektróda fajtája is közrejátszik ebben? Mert a legolcsóbb elektródát vettem hozzá. Vagy aki tud, az tud mindegyikkel dolgozni?

2020. júl. 26. 18:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez a hülye telefon elírja a szavakat. Az előbb azt akartam írni, hogy az ampert is csak a hasamra ütve állítottam be.
2020. júl. 27. 17:49
 12/18 anonim ***** válasza:

Feltehetően akkor túl sok az áram, nem megfelelő a felület előkészíétése.


Illetve meg kell nézni, hogy mit lehet még állítani a gépen, mert vannak olyan inverteres gépek amin van "ívkarakterisztika" állítási lehetőség is (a különböző gyártók ezt szeretik össze-vissza elnevezni, ívlefutás, ívteljesítmény, íverősség ilyen néveken is láttam már nevezni). Kitartóan kell állítgatni. Érdemes először kisebb áramról indulni és úgy növelni. Miyeln géped van?

2020. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Bort BSI 190H, elvileg 20-180 A között tud. Nincs túlbonyolítva, csak az ampert lehet rajta állítani. Nagyon dicsérik, csupa jót írnak róla mindenütt, hogy barkács célokra ideálisan megfelel és nem is méregdrága, ezért vettem. A Stromo-ról mindenki lebeszélt, azt a piacon is vagdalják boldog-boldogtalanhoz, de csak a bosszúság van vele.
2020. júl. 28. 06:04
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem van Stromo, is idehaza a CO-s alfaweld mellett, tökéletes amúgy az is nincs vele gond, annyi hogy el kell találni minden pálcához az áramot, de ha megjegyzed hogy melyikhez mennyi az ideál onnantól tök egyszerű, én a stromo-oldalára írogattam fel filccel.
2020. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

40 ampernél nem kell több, sokszor még annyi sem.

Szerintem nagyon feltekered.

A fröcskölés attól van.

2020. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40-ampernél az 1,8-as pálca meg se olvad jószerivel
2020. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az enyém a 2,5-öst röhögve viszi 40 amperen.
2020. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10-15A/mm², de igazi amperből, kínai amper sok esetben kell oda bőven.


(2,5/2)²*3,14 az kb 5, tehát 50-75A az igazság. A 40A az olyan, hogy elhiszem, csak akkor valami árulás van. Lehet, hogy valami jónevű, talán háromfázisú inverter jól hegeszt 40A-re állítva, ha a rásegítés be van kapcsolva (vagy fullra van tekerve), mert akkor 15A simán megy rá még, amikor fokozódó rövidzárlatosságot észlel, és még lehet is szépen hegeszteni vele, főleg pozícióban.

2020. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!