Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az Alfaweld márka mennyire gázos?

Az Alfaweld márka mennyire gázos?

Figyelt kérdés

Feltűnően olcsó, túl jók a számok, nem szép, de a súlya mondjuk, hogy majdnem rendben... Egy Alfaweld MMA-200 bevontelektródás hegesztőinverterrel szemezek. Bruttó 47, nem olyan gáz, és talán tud annyit, mint "körülötte" a 140 amperes márkásabbak, kérdés, mennyire megbízható, ki nyüstöli a márkát elégedetten, vagy ugye kevésbé elégedetten...


[link]


Egy amcsi hegesztő blogger (elfelejtettem a nevét) szerint ha az üresjárati fesz. 70-80V, az már jóféle az olcsóból is, főleg ha a 230V-os hálózaton gyakori elméleti maximum 145A-en 100% közeli a bekapcsolási idő.


Részletezve kb azok a fő kérdéseim, hogy igazak-e az adatok, elég-e időnként egész napos szikraszórásra is, kb ház körüli javításban előforduló anyagokra és milliméterekre, lakószobában, dobozában tárolva, stb. Esetleg van-e valaki, aki ismer olyat, aki hallott róla, hogy létezik a világon Alfaweld és szervizháttér egy lapon? :)


Meg még egy pici kérdés: tényleg nem esélyes vékony lemezt hegeszteni bevont elektródással? Ne is nézzem, mennyi a gépen a minimum amper?



2013. szept. 25. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
# 1 Akinek közelebb az OBI ott olcsóbban is vehet :DDDDD
2013. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de azért használható, szerethető? Két év hol lövetjük, hol nem benne lehet? Vagy igaz, occsó, de emberes? :)
2013. szept. 26. 18:32
 3/8 anonim válasza:
Nekem alfaweld awi hegesztőm van, igaz nem régóta, de meg vagyok vele elégedve! A szervizről nem sok mindent tudok. A forgalmazójától vettem, csak van hozzá alkatrész ha gond van! -A vékony lemez miatt vettem az awit!-
2013. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy hegesztéstechnikai boltom a belvárosban, és forgalmazunk "alfaweld" gépeket.

Igazából az alfaweld nem igazi márka, csak egy cég neve.. :)

Csak rányomják az oldalára a feliratot, de ez úgy működik, hogy van egy gyár Kínában ahol ezeket készítik, aztán a megrendelő cég kérheti a kínaiakat hogy nyomjanak rá bármilyen feliratot. Pl van az alfaweldnek az ARC xxx sorozata, ha rákeresel, találsz más "márkájú/feliratú" gépeket, amik totál megegyeznek. Szóval érted. :) Ahány forgalmazó, annyi "márka" ugyan arra a gépre.


Magáról a gépekről: Kínaiak ugyan, és félig no-name, de szerencsére a megbízhatóbb fajtából. Szépen lehet velük dolgozni, és nagyjából tényleg tudják azt ami rájuk van írva. (persze minden gyártó kozmetikázik kicsit az adatokon, még a leg-nevesebbek is) de nem hazudnak sokat. :)

Szóval ez nem einhell, és társai. Aránylag minőségi kondik, és végfokok vannak benne. Hozzánk se jött vissza még túl sok, és eddig nem volt rá komoly panasz.

2013. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

[link]


Erről van valakinek véleménye, tapasztalata? Nagyon olcsó, 200amperes gép ennyiért nincs más. Van az alunál tisztítás, többinél lefutás, utógáz állítás? Egy 300A jasiccal dolgozunk, a panelt leszámítva és az Amper számot nagyon egyformán néz ki.

2014. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gépei bejöttek (2-t használtam). A reduktorai viszont botrányosan rosszak. Csak a 3. lett jó.
2018. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi volt a bajuk?
2018. jan. 5. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik a tűszelepnél engedett a második pedig a redukciót nem tudta megvalósítani.


De a bolt korrektül járt el, és az ott dolgozók tök rendesek és segítőkészek.

2018. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!