Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beletört a műanyag tipli a...

Beletört a műanyag tipli a fába, hogyan lehetne kiszedni??

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 20:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A dugohuzot próbáltam belenyomni de egyszerűen olyan kemény műanyag hogy nem megy bele
2020. szept. 7. 21:54
 12/16 anonim ***** válasza:
Felmelegítesz egy csavart és beletekered, ha lehül kihúzod.
2020. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló ez mennyire biztos, hogy működik? Mármint nagyon örülök a valaszodnak csak nem akarok rontani már a helyzeten, de ha tényleg működhet megcsinalom!
2020. szept. 7. 22:32
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne dugóhúzóval próbálkozz, hanem úgy, ahogy a 8. válaszoló javasolja.

Lehet, hogy már ő csinált ilyet, tehát jó megoldás lehet.

Szerintem a menetes tipli (ezt linkelted be) befúrta a menetét a fába és aligha jön ki egyszerű kihúzással. Esetleg fúrj be mélyebben, hogy csak pár menet maradjon. Én ekkor egy felmelegített csavarhúzót nyomnék a tiplibe és ezzel a csavarhúzóval csavarnám ki.

Megjegyzem, hogy abban az esetben ha csak kirántod (ha sikerül a fába fúródott műanyatipli menetei miatt), akkor olyan lyuk marad, amilyen a tipli vastagsága menettel és egy ugyanolyan méretű tiplit nem tudsz belecsavarni.

Valamikor volt egy ellenmenetes (balos) csavarkihúzó készletem. Bele kellett kisebb átmérőjű szárral fúrni a beletört csavarba, aztán ezzel az ellenmenetessel (különféle méretű szárak is voltak) szépen kicsavartam azt, ami beletörött. Eladtam.

2020. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor szerzek egy furot és megpróbálom:)
2020. szept. 8. 08:57
 16/16 anonim ***** válasza:
Beszámolsz az eredményről?
2020. szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!