Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti gépeknél (fűnyíró,...

Kerti gépeknél (fűnyíró, damilos fűkasza, láncfűrész, ilyesmik) a 2 vagy a 4 ütemű a jobb választás?

Figyelt kérdés
Melyik milyen szempontból jobb/rosszabb?
2020. szept. 18. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A kétütemű egyszerű, mint a faék. Olcsóbb szervízelni. Azt már nem állíanám, hogy erősebb a 4 üteműnél a mai korszerű technika mellett. Ha van rá pénzed, akkor a jobbat kell megvenni, ha 4 ütemű, akkor azt.
2020. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A 4 ütemű viszont halkabb, de gyengébb.

Én már eladtam az összes kétütemű gépeket, a fejem is megfájdul olyan hangos.

A fűkasza úgy rezonál hogy egy óra után zsibbad a kezem, pedig nem olcsó fajta volt.

2020. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem kézi kaszám van átlag fogyasztása óránként egy sör nem rezeg a kezem nincs káros anyag kibocsátás védem Ádert meg a többi hülyét a felmelegedés ellen .

Ja és egy ütem van .

2020. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
3-as, olyan nekem is van, a "hajtókar" még bírná, az "üzemanyag szivattyú" is rendben de a derekam már csapágyas. :D
2020. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Fűnyírón vannak jó minőségű 4 ütemű motorok, ezekből ez a jó. Kivéve erősen lejtős területeken, mert ott nem jó az olajzás, 2 üteműben meg ugye a benzinben van az olaj.

Fűkaszán, fűrészen nem nagyon van 4 ütemű motor. Léteznek próbálkozások, de a profi gépek nem véletlenül mind 2 üteműek. A 4 ütemű motor előnye, hogy már is fordulaton is nagy nyomatékot tud leadni, a 2 üteműt pedig pörgetni kell. De ha dolgozni akar az ember, akkor úgyis pörgeti, mert haladni akar.

2020. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!