Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Erről a láncfűrészről vélemények?

Erről a láncfűrészről vélemények?

Figyelt kérdés

[link]



Megér ennyit? Megbízható? Van olyan mint a husqvarna legolcsóbb benzines láncfűrésze? Vagy van olcsóbb ami ettől jobb? Téli tűzelő felvágására kellene kb 10m3 olyan 40 cm átmérőjű fák vágására. Mit ajánlotok vagy ezisjó?



2020. szept. 20. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nagyobb teljesítményű és jó láncsebességű elektromos, ha nem mész erdőre! Abba nem rohad bele a benzin, indul, könnyen javítható, nem rezgeti szét a kezed, halkabb, könnyebb. Összesen annyi a gond vele, hogy jobban szereti, ha éles a lánc, mert terhelve nagyon kell neki a hűtés, amihez kell a fordulat. Egyébként az a legcsúcsabb benzinesekkel se számít rossz szokásnak, hogy borotvaélesen tartod a gondosan megválogatott láncodat.


Nyilván teljesítményben nem lesz csúcs, de ennek a fűrésznek a teljesítményét kb pont hozza egy normálisabb 2kW teljesítményfelvételű elektromos, amellett, hogy jóval laposabb a nyomatékgörbéje, amitől érzésre erős mint állat, és ha túlterheled is azonnal visszanyeri a fordulatot, amint emelsz vagy billentesz rajta, amitől érzésre még erősebbnek tűnik, a munka meg egyértelműen haladósabb az ilyenektől. Többnyire a lánc is keskenyebb, aminek a hátrányát (gyakoribb élezés, rövidebb élettartam) tíz köbnél nem veszed észre annyira, az előnyét (halad) viszont annál jobban.

2020. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Olyan kínai, mint annak a rendje....


Pl. Gardenfield, Straus, Fighter


Nekem van 2, egy gardenfield (alkatrésznek) meg egy fighter. Utóbbi úgy néz ki, mintha Stihl lenne.

52 köbcentisek. Noname kínai lánccal, 14" vezetővel dió, mogyroró, akác fákat aprítok (5-50 cm átmérő)

Megbízható, erős. Olcsó hozzá az alkatrész (ha kell).

A fightert 15 ezerért vettem, postaköltséggel együtt.


Ezt a linkelt gépet ennyiért nem venném meg.

2020. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem güde van(kb ugyan ez), tökéletes, előtte volt több villanyos, na azokhoz képest megváltás volt.


Ha stihl-hez kellene hasonlítani azonos ccm-be talán lassabb kicsit.

2020. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenem van, csak 53 köbcentis, eddig teljesen jól működik. Egyetlen egy különbséget véltem rajta felfedezni, mégpedig hogy a a karbuátort nem sima lapos csavarhúzóval, hanem speckó karbi állítóval lehet csak állítani.

Ezen kívül szerintem tök ugyanolyan mint a többi kínai, sőt lehet ez se olyan nagy dolog. Én csak azért vettem ilyet, mert újszerű állapotban jófogáson 23 ezerért adták (gondoltam hátha jobb lesz picit mint a piacos). Újonnan nem vennék ilyet, akkor inkább a sima kínai. Vagy jobbik esetben egy Oleo-Mac, vagy Husqvarna, esetleg Stihl kisgépeit nézegetném.

2020. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát 40cm átmérőjű fa az már nem piskóta,bírni fogja de lassan.Első fűrésznek én nem ajánlanám mert ezekre jobban oda kell figyelni gyakrabban tisztítani-karbantartani különben széthajtod és megállapítod -ócska Kínai.Ezen az áron vegyél inkább egy Stihl 026-ost használtan.Amúgy a jobb nevű Kínai gépek közé tartozik de ha nem tudsz vagy nem szeretsz szerelgetni-lapozz tovább...
2020. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!