Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e javítani termosztátos...

Lehet-e javítani termosztátos csaptelepet? Vagy kuka?

Figyelt kérdés
Zuhanyzóba vettem évekkel ezelőtt termosztátos csaptelepet. Ahol a hőmérsékletet kell állítani, azt évről-évre mindig melegebbre kell belőni ahhoz, hogy a zuhanyzáshoz megfelelően meleg víz jöjjön. Nagyon kemény víz van felénk.

2020. szept. 30. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg el van vízkövesedve.

Szedd szét és vízkőoldóba áztassad be és pucold le róla.

2020. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én szedjem szét amikor két vízvezeték szerelő sem meri / akarja? Hát nem tudom...
2020. okt. 2. 09:14
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:
Max kell egy másik csaptelep. Eddig is ez a tényállás.
2020. okt. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakinak nyilván kifizetődőbb 20 perc alatt 20 ezerért feltenni egy másik csaptelepet, mint egy órát elpiszmogni a régi vízkőtelenítésével, amiért nem tud nagy pénzt zsebre vágni.
2020. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Ez pontosan így van.
2020. okt. 6. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szétszedném.

Mit veszítek vele, ha amúgy is venni kellene egy újat?!

Ha viszont sikerül megjavítani, akkor anyagilag jóval beljebb vagyok.

2020. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Ebben tökéletesen igazad van, de mivel nincs nagy villáskulcsom, sem hatalmas svéd fogóm, így is kétszer kell szerelőt hívnom. Vagy?
2020. okt. 7. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy?


Vagy vásárolsz néhány alapszerszámot.

A mester kétszeri eljövetelének az árából már egy komplett műhelyt fel lehetne szerszámozni.

Amúgy csupán egy ilyenre lenne szükséged:

[link]

2020. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 köszi!
2020. okt. 8. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:

"mester kétszeri eljövetelének az árából"


Ezen felröhogtem :D Mekem sokszor kellett volna így nagyon szép kis műhelyem kerekedett az évek során tele szerszámmal. Kedvencem amikor jobb cuccom van mint az építési próbálkozónak. Lehet nekem nem telik mindenből Makitára de hogy a legolcsóbb obis flex profi munkára alkalmatlan az biztos.

2022. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!