Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokcsiszoló vágókorongból...

Sarokcsiszoló vágókorongból ha kitört egy kis darab, akkor az kuka?

Figyelt kérdés
Ha tovább használom jó eséllyel felrobban? Új volt, két csövet vágtam el vele, mikor észleltem ezt a problémát.

2017. okt. 10. 07:53
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
50%
Milyen vastag? Ha jó minőségű akkor nem fog felrobbanni csak amíg le nem kopik addig a korong addig óvatosan kell nyomni neki.
2017. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen történik, én inkább kidobom.

Ne a pár 100 forint miatt kockáztassam már az esetleges balesetet.

2017. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes megkockáztatni egy baleseti sebészetet egy szaros 200 forintos korong miatt.
2017. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fantom83 ***** válasza:

Fogsz egy törött vagy totál elkopott asztali kettős köszörű korongot,és addig nyomod neki,ameddig ki nem szabályozza a hiányzó részt.

Ez is egy megoldás.

Remélem tudtam segíteni!

2017. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Számtalanszor találkoztam ilyennel, sose volt gond. Nyilván óvatosabb az ember, de hamar észhez tér a korong. Persze ha az a kis darab ilyen fél centis harapás, akkor azért játszadozzon vele a fene. Max egy kőtömbön leszabályoznám, ha az utolsó korong lenne és tegnapra kellene a munkának elkészülnie.
2017. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ok, köszi. dobom ki a francba
2017. okt. 11. 06:53
 7/11 A kérdező kommentje:
...a korong méretéhez képest elég nagy a kitört darab.
2017. okt. 11. 06:54
 8/11 A kérdező kommentje:

Máskülönben az ép korong is felrobbanhat?

Akkor mi történik? Szerencsére ilyet még nem tapasztaltam.

2017. okt. 11. 06:55
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek a 8-as hozzászólására: ha nem vagy ijedős, írd a gugliba hogy angle grinder face, keress a képek között, és rájössz, nem tréfadolog ezeknek a szerszámoknak a használata.
2017. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ok, de ezek a horrorbalesetek azért következtek be, mert a védőburkolatot kényelmi (vagy egyéb okokból) leszerelték. ellenkező esetben nem csapódhatna telibe az arcba, ugye?

ha a védőburkolat fent van, akkor a szerszám "csak" a közelben tartózkodókra lehet veszélyes, nemde?

most veszek majd nagy sarokcsiszolót, és tervben van, h egy plexis homlokpánt/arcvédőt is hozzácsapok. múlt héten láttam ehhez hasonló képeket, videókat, és őszintén szólva inamba szállt a bátorságom. múlt hét óta állandó jelleggel fent van a védőburkolat a kis sarokcsiszolón, ha vágnom kell valamit.

Ami viszont meglep, h szakikon még soha, egyetlen egyszer sem láttam ilyen arcvédő plexit, sőt a legtöbb még egy mezei munkavédelmi szemüveget sem vett fel? ők egyáltalán nem tartanak a korongrobbanástól?

2017. okt. 11. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!