Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha ezt a kettőt összeszerelem/...

Ha ezt a kettőt összeszerelem/forrasztom akkor jó lesz?

Figyelt kérdés

Vettem egy 30W-os lámpát. Ez a lámpa direkt úgy lett legyártva, hogy majd a felhasználó köti össze valamivel - akár valamilyen elektronikus rendszer, vagy szimpla kapcsoló, esetleg konnektorba bedugható kábellel. Van rajta föld (zöld sárga), kék és barna. Mind a három sárga réz.


A kábel, amivel betudom dugni a konnektorba az vörösréz, és nincsen rajta föld, plusz kapcsolós. (Egy régi használaton kívüli lámpa kábele volt.)


Nos,szerintetek szerelem-e össze vagy forrasszam-e össze a kettőt? A föld hiányát pótoljam, vagy hanyagolható? Mivel nem szeretném óriási balfaxkodást csinálni, gondoltam megkérdezem, mert nem vagyok villanyszerelő. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 25. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Van kék és barna a másik kábelen, és egy 50W-os lámpának volt a kábele. Ez lemaradt.
2020. nov. 25. 17:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Azokat az eszközöket amiket a felhasználónak kell úgymond telepíteni, csavaros vagy rugós sorkapoccsal szerelik. Nem tartom valószínűnek, hogy forrasztani kellene. Továbbá azok a készülékek, amiken van föld csatlakozási lehetőség, az 1. érintésvédelmi osztályba tartoznak. Ez azt jelenti, hogy az üzemszerűen feszültség alatt nem álló, de meghibásodás esetén feszültség alá kerülő, villamosan vezető burkolati és egyéb elemek érintéséből származó áramütéses balesetek elkerülésére KELL alkalmazni a védőföldet, mint érintésvédelmi módot.

Linkeld be vagy fényképezd le az eszközt, illetve az adatlapját, vagy adattábláját.

2020. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, linkelem is: [link]
2020. nov. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!