Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen befogópatront kell...

Milyen befogópatront kell vennem a már meglévő felsőmarómhoz?

Figyelt kérdés
Fiatal ács vagyok, a felsőmarók kissé kimaradtak az életemből még, azonban úgy döntöttem, hogy beruházok egyre, hamarosan szükségem lesz rá. Vettem egy felső kategóriás felsőmarót, ugyanis sokat fogok vele dolgozni, illetve vannak vele nagy teljesítményt igénylő terveim is. A problémám az, hogy elkerülte a figyelmemet vásárláskor, hogy a gép mellé csak 12 mm-es befogópatront adnak, már nagyon sok mindennek utána néztem a felsőmarókat illetően, de nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen befogópatront vehetnék hozzá. Nyilván kisebbeket szeretnék, 6-8 mm-eseket. Láttam, hogy vannak szorítóanyásak, szorítóanya nélküliek, rengeteg gyártó, rengeteg méret. Nem szeretnék "felsülni" a vásárlással, azért jó néhány ezer forintokról van szó, ezért kérnék segítséget, felvilágosítást, hogy hogyan is működik ez a dolog. Előre is köszönöm.

2020. dec. 5. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcas szárral rendelkező fejek elég gyakoriak, szerezz egy olyan befogót, ami a te gépedbe való és nyolcas szár megy bele. Nem kell ezt túllihegni.
2020. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ehhez a géphez nem igazán találok konkrétan ilyen formában befogópatront. Talán 8-assal pont találkoztam, relatívan horribilis áron és még abban sem vagyok biztos, hogy az biztosan jó hozzá. Vannak más gyártóknak saját szorítóanyás kivitelük, azok [ mivel saját szorítóanyájuk van ] jók más gépekhez is? Tehát a szorítóanya úgymond szabvány szerint kerül kialakításra?
2020. dec. 5. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha már felső kategóriás gépet vettél, akkor felkeresed a legközelebbi DeWalt(gondolom azt vettél) forgalmazó szaküzletet a pontos típusjelzéssel és elmondod hogy mit szeretnél. Szerintem biztosan segíteni fognak neked.
2020. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak a gyakori kérdéses fórumozókra hagyatkozom, amennyiben szükséges felfogom keresni a DeWalt valamelyik szaküzletét, vagy a Magyar ügyfél / vevőszolgálatukat. Igazából abban bíznék, hogy esetleg olyas valaki is válaszol, aki tőlem többet ért ehhez. Én azt sejtem, hogy ez egy jóval egyszerűbb dolog, mint azt én gondolom, léteznek befogópatron készletek is, azonban más-más gyártóktól. Szerintem nem feltétlenül kell DeWalt befogópatront vásárolnom, azonban nem vagyok biztos a dolgomban jelen esetben, ezért is tettem fel a kérdést, hátha valakinek van hozzáértése, tapasztalata ezzel kapcsolatban és eltudja magyarázni két mondatban, hogy mi a lényeg.
2020. dec. 5. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha leírnád a felsőmaród pontos típusát, vagy feltöltenél egy fényképet a befogóról, hogy mások is tudjanak segíteni neked. Vannak olyan patronok, amik több márkával kompatibilisek, lehet hogy a tiédbe jó a Bosch befogóparton is, de mondjuk az se sokkal olcsóbb mint a Dewalt. Az én Makitámba például nem jó a Bosch.
2020. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
DeWalt DW625E a felsőmaró típusa.
2020. dec. 5. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha lecsavarod a hollandi anyát, ki tudod szedni magát a kónuszos patront?
2020. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a gép profi, nagy teljesítményű szerszám, nem véletlenül kerül annyiba amennyibe. A Bosch patronok nem jók a DeWalt-ra, legalábbis a zöldeké nem, mert azoké 22 mm magas, 19-es villáskulcs fogja, a DeWalt-é nagyobb, más kialakítású. Lehet hogy a kék Bosch-é jó lenne, de én a helyedben nem kísérleteznék, ha már ennyi pénzt kiadtál a gépért, akkor rendeld meg a neten vagy vedd meg a szaküzletben a hozzá való eredetit!
2020. dec. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most nincs itt a gép előttem, de úgy emlékszem, hogy ki jön a patron külön.

Egyébként az a gond, hogy a DeWalt-nál nem írják le sehol ( legalább is én nem találtam ), hogy melyik DeWalt-os patron kell hozzá. A DeWalt befogópatronjait csak elvétve találtam a google-ben böngészve, a dewalt.hu-n egyet sem találtam a tartozékoknál.

2020. dec. 6. 08:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott a problémám. Itt hagyom a választ mindenkinek, hátha más is beleütközik ebbe a nehézségbe. DeWalt de6273 a 6.35 -ös befogó patron hozzá, 6274 a 8-as, 6276-os a 10-es, 6277-es az, ami benne is van, a 12 mm-es.
2020. dec. 6. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!