Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mostanában nagyon hirdetik a...

Mostanában nagyon hirdetik a LED fénycsöveket. Ezek a meglévő, hagyományos armatúrába berakva működőképesek, vagy új spéci armatúrát igényelnek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 5. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy az egyben beteheted a rég T8 fénycső helyére.

Csak arra figyelj, hogy villogás menteset vegyél. Az olcsóbbak zavaróan villognak.

(igazából mindegyik villog, csak nem mindegy hogy 50 Hz-el vagy több ezer Hz-el, amit már a szem nem érzékel)

2018. nov. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,NEM!

Egy LED~csőnek sem fojtó,sem gyujtó NEM kell!

2018. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy milyen. Találkoztam olyannal, ami berakható, ehhez adnak "gyújtót" ami a régi helyére kell, mert csak így működik. De találkoztam sima 230V-ossal is. Sőt, olyan is volt, hogy nem volt mindegy hogyan volt berakva a ledes cső a mindkét csővel működő armatúrába. Egyik állásba beadta a kulcsot, a másikba jó lett.
2018. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bamboochatheone ***** válasza:
Fojtót, gyújtót vagy az elektronikus előtétet ki kell venni és újra kötni az armatúrát. Így fog tökéletesen működni.
2018. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kétfélét árulnak (jelölve van) az egyik betehető, ha a gyújtás nem kondenzátoros, hanem elektronikus (HF jelölt), a másikhoz ki kell dobni mindent belőle.

[link]

2018. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!