Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért "szivárog" át a lámpába...

Miért "szivárog" át a lámpába az áram?

Figyelt kérdés
Vettem egy olyan lámpát, ami 220V-ról működik, és nincsen kapcsoló hozzá, vagy kábel, hanem lóg ki belőle egy vastag kábel, azon belül is a föld +kék +barna. A helyzet az, hogy én rá kötöttem sorkapocsra a kék plusz barnát, a zöld sárga földet pedig össze sodortam egy réz zöld sárga kábellel, utána aztat rá sodortam egy falba fúrt csavarra. A helyzet a következő: a kék + barna egy kapcsolós kábellel van össze kötve (nincs föld rajta), és amikor be van dugva a led lámpa, akkor is világít halványan valamennyi led a lámpában. Ha a Földelés nincsen semmire sem rákötve, akkor nem világít bedugott, ám be nem kapcsolt állapotban egy led sem. Én vagyok ekkora madár, vagy mit csináltam rosszul? Józan életű vagyok, és rendkívül amatőr vagyok még villany téren, megnyugtatok előre mindenkit hogy nem szereltem sehol sem még villanyt, úgy hogy ezt magamnak "Kókányoltam" össze, ha hibás vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 5. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
2020. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!