Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bojler anódcsere extra tömítés...

Bojler anódcsere extra tömítés okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Vízkőtelenítettem a bojlert és cseréltem anódot is. Utóbbi egy menetes szárral megy át a zárófedélen, a másik oldalról pedig egy anya szorítja rá. Nem csak a víztér felől használtam tömítést, hanem az anya oldaláról is, így utólag belegondolva viszont ez lehet, hogy butaság volt, mert ezzel elektromosan is elszigeteltem. Elég, ha a vízben lóg az anód, vagy fémes kapcsolatban kell állnia a zárófedéllel (és így a földeléssel)?

2020. dec. 23. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anód csavarjára külön földelő kábelnek kellene mennie.
2020. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennél a típusnál a földelés a zárófedélhez kapcsolódik - amitől sikeresen elszigeteltem az anódot... szóval sejtem is már a választ :D
2020. dec. 23. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen bojlered van, de a legtöbbnél a fedél kívülről is zománcozott, ami szigetelő réteget alkot. Ez miatt szükséges a külön földelő vezeték az anódra, a fedél földelésétől függetlenül.
2020. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eredetileg körmös alátét volt akkor, ami biztosítja az elektromos kapcsolatot az anód és a burkolat között.

Kell a villamos kapcsolat, mert ott belül galvánelem alakul ki, és ekkor az anód fogy(oxidálódik) és nem a bojler ami a kilyukadásához vezet.

2020. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!