Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik MIG hegesztőt vegyem a...

Melyik MIG hegesztőt vegyem a kettő közül?

Figyelt kérdés

Hyundai MIG-160 vagy Alfaweld Easy MIG 140 ? CO-val szeretném használni, karosszéria hegesztésre hobbi szinten.

-

[link]

-

[link]



2020. dec. 27. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Alfaweld Easy MIG 140
Hyundai MIG-160
Egyéb hasonló, válaszban leírom
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne ebben a kategóriában válogass! Ha nagyon kell a porbeles, akkor is legalább egy Aluflux 195, vagy hasonló Jasic lenne a megnyugtató otthonra. De annyiért egy használt trafós, főleg ha egyfázisú, nagyjából megvan palackkal.
2020. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Hyundai ipari jellegűbb gép (cserélhető munkakábel, 300-as dob), mégis inkább az Alfát javasolnám. Kisebb, könnyebb, otthonra meg bőven elég az 5 kilós huzal.

Rámegy mókolás nélkül a 100-as porbeles dob is, a szinergikus beállítások megkönnyítik vele a munkát és 2+1 év garit adnak hozzá.

Kicsit komolyabb kategória az előttem már említett Aluflux 185 (195 már nincs forgalomban). Ez nagyjából 15e Ft-al drágább, cserébe 170 Ampert tud, ami jól jöhet szerkezeti acélok hegesztésénél.

Cserélhető a munkakábel és Argon védőgázzal az alumínium is egész jól hegeszthető vele.

2020. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Plusz egy szavazat az Aluflux 185-re ! Nekem is ilyen van és szerintem itthoni barkácsolásra szuper, kezdőként is elég jól használható. Porbelest én nem eröltetném ha lesz palack, mert több mint 3x olyan drága a huzal, mint a sima védőgához való. Ráadásul fröcsög, gyorsan telefüstöli a műhelyt és a fejpajzsot.

Én is beleugrottam egy ilyen dob vételébe, de szerintem egész életemre elég lesz az 5 kilós 😄

Hamar váltottam védőgázra, és mintha egy teljesen új gépet kaptam volna.

Alfánál nekem mondjuk az nem szimpatikus, hogy nem lehet levenni a munkakábelt, mert ha pl a kerítést szeretném meghegeszteni bevonatos elektródával , akkor a végőgázas munkakábelt is cibálhatom magammal.

2020. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!