Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lecsapja a villanyóra 6os...

Lecsapja a villanyóra 6os számu részét ha odaragasztom vagy kitámasztom amíg nem lesz szerelő jó ? úgy ertem nem eg le semmi ?

Figyelt kérdés
a fel lakas erre van kotve. uj epitesu lakas. most vettem at nem tudok mashova menni.hetfo elott nincs szerelo

2021. jan. 2. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

6-10-16 az az ampert fogja jelenteni, ez esetben a 6-ost lecsapja, mert valami több áramot fogyaszt mint amit elbír.


Nem vagyok villamossági szakértő,de úgy tudom ere maximum a világítást lehetne kapcsolni. Ha csak az van akkor valami lámpatest lehet zárlatos.

Vagy rosszul van bekötve valami és nagy fogyasztó zabálja az áramot.

2021. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
valóban nem vagy villamossági szakértő. Ha valami zárlatos lenne, akkor jó eséllyel lenyomna egyet az elosztótáblán is a lakásban.
2021. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%
12., hát hallottam már olyat is, hogy a szaki berakott jópár biztosítékot, aztán meg csak egyre kötött mindent.
2021. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy fényképet, hogy hol, mi, illetve melyik kismegszakító kapcsol le. :)

Egyébként kaptál már egy választ, aminek segítségével mint nem hozzáértő tudsz hibát keresni. Kapcsold le a '6-os' megszakítót, minden elektromos eszközt húzz ki a konnektorokból, lámpákat kapcsold le. Utána kapcsold vissza a '6-os' kismegszakítót, majd egyesével kapcsolgasd fel a világítást a lakásban, majd a fogyasztóidat (konnektorba dugható elektromos eszközök) egyesével dugd vissza a konnektorokba. Amelyik csatlakoztatásánál lekapcsol az előbb felkapcsolt világítás, azaz megszakít a '6-os' kismegszakító, azzal lesz a gond. Ha ezt a fogyasztót kiiktatod az áramkörből (nem dugod vissza) minden mást használhatsz addig, amíg a villanyszerelő meg nem érkezik.

Ha pedig lekapcsolt világítás és fogyasztók nélkül is elmegy az áram, a hálózattal lesz gond. Azzal nem tudsz mit kezdeni, meg kell várni a villanyszerelőt.

2021. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha reggel hétkor bejelentette volna a szolgáltatónak, akkor e pillanatban már, ha még nem orvosolták a hibát, némi kötbérre lenne jogosult.

Persze, csak akkor, ha a mérőhőz tartozó kismegszakítóról van szó.

2021. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!