Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villany feloltásra körte...

Villany feloltásra körte kiégése miért verte le a külső és belső villany órát?

Figyelt kérdés
Hajnalba feloltottam a konyhai villanyt, valami nagyot durrant, kiégett az izzó. Belső biztosítótáblán gomb lenyomódott, visszatoltam. Ugyan úgy sötét volt. Kint külsőt megnéztem, az is kikapcsolt, felnyomtam rajta a gombot, akkor már lett bent világítás. Mi lehetett a baj? Mi terhelte túl, hogy a belső és külső óra is kikapcsoljon, hiszen szinte semmi se volt bekapcsolva?

2019. szept. 28. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zárlatnál lenyomja mind a kettőt, mert a zárlati kioldó az már csak ilyen jellemzőkkel bír.
2019. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az éppen" elszakadó wolfram szál a megtervezett hosszúságától eltérően ,egy rövidebb utat találva az égőben ,(rövidzár) már 1 zárlati áramerősséget okozott,és a wolframszál elégésével,és durranásával kísérve lecsapja a biztit.


Ez néha előfordul.

2019. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Ezt a GU10-es halogén izzók szokták csinálni. Amikor elszakad az izzószál, zárlatot csinál, ezért első bekapcsoláskor szikrázik egyet, majd elég. Mivel a zárlat áramerőssége a végtelenhez tart, a kismegszakítót és a nagyobb, villanyóránál lévő áramkorlátozó megszakítót is leoldja. A fi-relé nem old le, mert a zárlat a nulla és a fázis között keletkezik, az áram nem folyik el.
2019. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem szelektív a kèt kismegszakító mèretezèse. Ehhez legalább 2 lèpcső kell minimum. Az izzót leírták.
2019. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 qkker1 ***** válasza:
100%

"Ezt a GU10-es halogén izzók szokták csinálni"

Maximum azok is.

Nálam E27 40W-os is "levitte" mindkét kismegszakítót.

2019. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ív keletkezett mikor elszakad az izzószál.
2019. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!